„На граѓаните на Република Македонија, тие кои се носители на суверенитетот според Уставот на РМ, им се случи и им се наметна еден политичко државен тероризам ...
сите 5 | | | веќе видена

Во просториите на Собранието во четвртокот вечерта кога брутално беа нападнати пратеници од парламентарното мнозинство, новинари и вработени во парламентот, ...
| | веќе видена

Збогум мала лавице, живееше кратко, а остави многу и обедини многумина. Со овие зборови родителите, рпднините, пријателите, волонтерите кажаа последно збогум ...
сите 12 | | | прочитана: 222 | веќе видена

28 пациенти се хоспитализирани во Ургентниот центар во Скопје. Поголем дел од нив се во стабилна состојба, а две лица се оперирани. Најтешко повреден во ...
сите 51 | | | прочитана: 18192 | веќе видена

Еден од најголемите живи светски интелектуалци на светот, филозоф, лингвист и професор на славниот "MIT", Ноам Чомски, ја нападнал американската Републиканска ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога ли ќе живееме? Кога? Тогаш кога ќе станеме наутро, па ќе си пуштиме музика наместо вести. Па нема да не јаде грижа кога детето ни е надвор, оти веќе не ...
| | веќе видена

Немој, застани, не фрлајте, луѓе сме, зар некој треба да загине тука…, зборуваше постојано прексиноќа Влатко Ѓорчев, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ додека стоеше пред ...
сите 28 | | | прочитана: 446 | веќе видена

Шеесет дена, шеесет дена во мирните протести кои минаа во Македонија во мир, достоинство и со цврсти барања ги поставувавме нашите барања. Некои не не слушнаа ...
сите 77 | | | прочитана: 387 | веќе видена

Во седиштето на ДУИ во Мала Речица заседаваше централното претседателство на партијата на Али Ахмети. Причина за свикување на партискиот врв беше крвавиот ...
сите 45 | | | прочитана: 445 | веќе видена

Фото: Youtube/Screenshot Британската хуманитарна организација „Christian Aid“ посвети видео за Теодор Давидовиќ, Србин кој од раѓање ги почувствувал ужасите на ...
| | веќе видена

Неда Украден неодамна ја објави новата песна “Фаворит”, а сите оние веќе ја слушнале оваа песна сигурно им е веќе позната. Популарната пејачка го преработила ...
сите 6 | | | веќе видена

Целиот напад на Шекеринска можете да го видите од видеото на Радио Слободна Европа, почнувајќи од 1:10. Со овој удар на Шекеринска и е пукната главата. Кога ...
сите 13 | | | прочитана: 427 | веќе видена

next