Нет Прес

Ивана и Јован Трајкови од Дедино, Општина Конче, денес се вратија на семејното огниште, вселувајќи се во нов дом којшто на место на старата куќа што целосно ...
сите 5 | | | веќе видена

ДУИ не смее да заборави на Тиранската Палтформа, вели политичкиот аналитичар Газменд Ајдини во вчерашната емисија “24 анализа”. Тој потенцираше дека “ДУИ ќе ...
сите 67 | | | веќе видена

Не отстапуваме од принципите што писмено му ги доставивме на мандатарот и ако тој ги прифати, ќе бидеме дел од владата, но за тоа бараме на документот да биде ...
сите 172 | | | веќе видена

Во продолжение следува интегрален текст од статусот на Груевски. -Нови 1.000 работни места ќе бидат отворени со инвестицијата на германската компанија, која ...
сите 40 | | | веќе видена

На свеченоста ќе се обрати заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Владимир Пешевски. На почетокот ќе бидат вработени 50 лица, а во ...
сите 40 | | | веќе видена

Комисијата на американскиот Сенат а разузнавачки прашања која го истражува наводното руско мешање во американските претседателски избори минатата 2016 година, ...
сите 71 | | | веќе видена

Зар принципите за коалицирање не беа договорени пред поддршката на „сите без ВМРО-ДПМНЕ“? Тие принципи, и покрај гаранциите, ги покриваат и договореното ...
сите 198 | | | веќе видена

Од денеска до 14.јуни ќе се реализираат испитите од државната матура во за која се пријавени вкупно 16.426 кандидати. Полагањето на државната матура започнува ...
сите 83 | | | веќе видена

Египетските борбени авиони извеле во петокот шест напади врз кампови на милитантите крај либискиот град Дерна, каде што според Каиро се обучувале исламистите ...
сите 9 | | | веќе видена

Поранешниот американски советник за национална Безбедност Збигнев Бжежински, познат по своите влијателни и бескомпромисни ставови во надворешната политика, ...
сите 13 | | | веќе видена

Готје Дестне, сопругот на премиерот на Луксембург, Ксавие Бетел за време на самитот на НАТО во Брисел, позираше на „семејната“ фотографија заедно со сопругите ...
сите 199 | | | веќе видена

next