Мафијашкиот клан на Рамуш Харадинај ја уцени галавата на српскиот Претседател Александар Вучиќ. На најопасните криминалци во Албанија, Косово и во Западна ...
сите 118 | | | прочитана: 452 | веќе видена

Свештеник од Хрватска не дозволува на деца кои имаат проблеми со развојот да се причестат пред Исусовиот олтар како и останатите деца. Свештеник од ...
сите 2 | | | веќе видена

Збогум мала лавице, живееше кратко, а остави многу и обедини многумина. Со овие зборови родителите, рпднините, пријателите, волонтерите кажаа последно збогум ...
сите 12 | | | прочитана: 227 | веќе видена

Српската православна црква Успение на Пресвета Богородица, била сквернавена од страна на џихадист. На ѕидовите на црквата е испишано Алах Акбар, Смртта ви е ...
сите 4 | | | веќе видена

Скорешното членство на Црна Гора во НАТО ќе испрати силна порака до другите земји заинтересирани за придружување кон Алијансата дека напорната работа, ...
сите 63 | | | прочитана: 366 | веќе видена

Надворешно-националниот совет на општогрчката конфедерација на работниците ја најавија одлуката за спроведување на 24-часовен генерален штрајк закажан за 1 ...
сите 7 | | | веќе видена

Серискиот убиец од Србија, Драган Бајиќ, вели дека не се кае за своите дела и дека би убивал повторно. - Не ги сонувам своите жртви, немам кошмари. Убиства се ...
сите 2 | | | веќе видена

Косовската полиција заплени над 300 килограми марихуана во три одвоени операции оваа недела, јавија приштинските медиуми. Девет луѓе се уапсени за време на ...
сите 23 | | | прочитана: 423 | веќе видена

Силно невреме ја зафати Босна, летаа кровови, се кршеа дрвја, се превртуваа автомобили. Ветрот со 90 километри на час направил проблеми, а за денеска се ...
| | веќе видена

next