Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс порачал дека границите во земјите од Западен Балкан не треба да постојат и дека токму ова е потребно ...
сите 63 | | | прочитана: 191 | веќе видена

Грчките даночни инспектори во понеделникот протестираат против политиката на штедење пред зградата на грчкото министерство за финансии, пишува денеска весникот ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер изјави во петокот дека доверителите и Грција треба да постигнат технички договор пред средбата на ...
сите 14 | | | веќе видена

Работник во фабриката "Гоша" од Смедеревска Паланка, се обесил бидејќи повеќе не можел да ја издржи сиромаштијата. Со години не примал плата, работодавецот не ...
сите 7 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Претседателот на Косово, Хашим Тачи по средбата со американскиот амбасадор Дрег Делави ја “омекна” реториката за формирање на Армија на Косово, пишува во ...
сите 54 | | | прочитана: 627 | веќе видена

Претседателскиот кандидат на изборите во Србија, Лука Максимовиќ, попознат како Љубиша Прелетачевиќ Бели преку социјалните мрежи објави дека „се простил од ...
сите 17 | | | прочитана: 290 | веќе видена

Координаторот на еврејските заедници во Хрватска вели дека тие нема да присуствуваат на комеморацијата поради релативизацијата на усташтвотоКоординацијата на ...
сите 3 | | | веќе видена

Пејачката Тијана Радивојевиќ го чува приватниот живот како змија нозете. Таа со уште две девојки била со познатиот бизнисмен и сопственик на Хепи телевизијата, ...
сите 42 | | | прочитана: 479 | веќе видена

Полицијата во Белград го уапсила 46-годишниот Ј.П. поради тоа што направил кривично дело- искористување на социјалните мрежи за посредување и извршување ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерите на двете партии во Албанија кои се во владината коалиција, премиерот Еди Рама и претседателот на Собранието Илир Мета имаат големи несогласувања околу ...
сите 27 | | | веќе видена

Обединетите нации скриле од јавноста извештај на шефот на мисијата за просторна програма на ОН, Бакари Канте во кој се вели дека НАТО во 1999 година за време ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова е приказната за Јосип Броз Тито и неговиот пропаднат брак со Русинката Пелагија Белоусова. После пет и пол години минати како воен заробеник на ...
сите 6 | | | веќе видена

На денешен ден 17 април 1999 година за време на бомбардирањето во Србија загина 3 годишната Милица Ракиќ. Шрапнел од рапсрснувачка бомба влетал во купатилото ...
| | веќе видена

Александар Илиќ (63) е ѕидар од селото Пол кај Владичин Хан, а во текот на НАТО агресијата преживеа бомба од пола тон. Беше тоа бомбардирање на мостот на Јужна ...
| | веќе видена

next