Вашингтон го почитува правото на Косово да се грижи за својата граница, вели портпаролката на амбасадата на САД на Косово, Мишел Шон. Таа го поддржа ...
сите 130 | | | прочитана: 749 | веќе видена

Хрватска денес за зафати снежно невреме кое ги блокираше улиците и во целост го отсече централниот дел од Далмација. Според извештаите од Хрватскиот автоклуб ...
сите 38 | | | прочитана: 214 | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека Белград планира да го анектира северно Косово, како што Русија го анектираше Крим. Приштина и Белград ...
сите 63 | | | прочитана: 303 | веќе видена

БЕЛГРАД - Вук Јеремиќ, поранешниот српски министер за надворешни работи, кој неодамна се кандидираше за местото генерален секретар на ОН, во неделата објави ...
сите 11 | | | веќе видена

Црна Гора го обвини рускиот државјанин Едуард Широков за планирање убиство на поранешниот црногорски премиер Мило Ѓукановиќ „преку поттикнување“, јави ТАСС. ...
сите 6 | | | веќе видена

Собраниската комисија формирана за испитување на приватизацијата на албанскиот операторот за дистрибуција на енергија на чешката компанија „ЧЕЗ” во 2010 ...
сите 5 | | | веќе видена

Тодор Јовановиќ (59) од српското село Ѓурѓево е осуден на 7 години затвор во Судот во Нови Сад за убиството на својот пријател Душко Миличев кое го сторил на ...
сите 6 | | | веќе видена

Иако секоја година телевизиите снимаат барем по 30 часа новогодишна и празнична програма со пејачи и песни, особено во соседна Србија, медиумите во земјата ...
сите 14 | | | прочитана: 742 | веќе видена

Стражарите од Казнено - поправниот дом Забела, ја спречи Душица Н. во обидот на својот син, осуденикот Марко К. (36) да му достави наркотици, кои ги скрила во ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Романија, Јон Илиеску денеска беше сослушан во романското Јавно обвинителство во врска со обвинението против него за „злосторства ...
сите 5 | | | веќе видена

next