Специјален суд за судење на поранешни припадници на поранешната Ослободителна војска на Косово (ОВК) под сомневање дека извршиле злосторства, кој се формираше ...
сите 85 | | | прочитана: 325 | веќе видена

Новите детали за истрагата за убиството на пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, прават вистински пресврт. Новите детали и истрагата покажуваат ...
сите 12 | | | веќе видена

Надлежните црногорски безбедносни и судските органи се уште не огласиле околу наводните информации дека албанското знаме било развиорено во паравоен камп на ...
сите 4 | | | веќе видена

Познатата српска пејачка и старлета, Ема Лапин, е фатена со дрога доволно за половина град. 22-годишната Ема во нејзиниот стан имала шест килограми марихуана, ...
сите 6 | | | веќе видена

Обдукцијата откри страшни и морбидни детали за свирепото убиство кое во затвор го изврши 27-годишниот Марко Јовановиќ пред шест месеци. Тој во затворската ...
| | веќе видена

Алармантна порака објавена е на службениот Фејсбук профил на „Здружението Лавици – заштита и помош на жртвите педофили“! Имено, мајката на малолетно дете од ...
| | веќе видена

Со пролетта во Белград се појавија и змиите кои шират паника меѓу граѓаните. Неодамна жителите на неколку улици се пожалиле, па морале да интервенираат ...
сите 3 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама на неформалната вечера со високата европска претставничка во Брисел заедно со мандатарот Заев и премиерите од Западен Балкан се ...
сите 86 | | | прочитана: 584 | веќе видена

Со правосилна пресуда на Високиот суд во Пожаревац, Арјетон К. (21) е упатен во казнено-поправниот дом на период од шест месеци до максимално четири години ...
| | веќе видена

Групата српските држјавни, обвинети за обидот за државен удар во Црна Гора на изборниот ден во октомври минатата година, пред судот во Подгорица негираа било ...
сите 11 | | | веќе видена

Опасната игра "Синиот Кит" која одзема детски животи, и понатаму зема замав. Овој пат шестоодделенец од Тузла со шестар се расекол поради играта. Немилиот ...
сите 4 | | | прочитана: 960 | веќе видена

next