Макфакс

Организаторите на натпреварот Песна на Евровизија и предложија во четврток на руската пејачка Јулија Самојлова својот настап на Евросонгот да го изведе преку ...
сите 41 | | | веќе видена

Аналитичарот Едвард Џозеф за Гласот на Америка , изјави дека Македонија се наоѓа во состојба на кулминација на вештачки акумулирана криза, и според него ...
сите 44 | | | веќе видена

Убиецот кој во центарот на украинската престолнина Киев во четвртокот претпладнето го застрела поранешниот руски пратеник Денис Вороненков, им подлегнал на ...
сите 19 | | | веќе видена

Белгиската полиција уапси маж, кој се обиде со автомобил со голема брзина да се втурне во луѓето кои се наоѓале на трговска улица во градот Антверпен, ...
сите 28 | | | веќе видена

Иако постоеше едно од низата неразумни барања коешто беше поставено од ВМРО ДПМНЕ, ние прифативме претседателот на Комисијата за избори и именувања да биде од ...
сите 434 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски во четврток е именуван за претседател на Комисијата за избори и именувања, со што се отвори можноста за продолжување на ...
сите 434 | | | веќе видена

next