Макфакс

Денешната церемонијална смена на стражата пред Бакингемската палата е откажана заради промена на распоредот на полицајците што ја чуваат британската кралска ...
| | веќе видена | слични

Со Божествена литургија, со која чиноначалствуваше Владиката Петар, Митрополит Преспанско – Пелагониски, денека во Прилеп, во црквата „Свети Кирил и Методиј“, ...
сите 127 | | | веќе видена

Зачувувањето на мирот и стабилноста на Западен Балкан е најважната политичка цел на Белград, бидејќи истовремено тоа значи подобра економија, поголем економски ...
сите 53 | | | веќе видена

Во чест на денешниот голем празник 24 мај – Денот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј и ден на словенската писменост и култура, делегација ...
сите 127 | | | веќе видена

Потпретседателот на германскиот Парламент Клаудија Рот изјави дека делегацијата на Бундестагот во среда се откажа од долго планираната посета на Турција, ...
сите 36 | | | веќе видена

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја пишува историјата на македонскиот женски професионален тенис со нејзиниот настап на квалификациониот турнир на ...
сите 63 | | | веќе видена

Британската министерка за внатрешни работи Амбер Руд ги критикувала САД бидејќи доверливи информации од истрагата за терористичкиот напад во Манчестер стигнале ...
сите 388 | | | веќе видена

По повод празникот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“ денеска во Прилеп се одржа традиционалната велосипедска трка „Сите на велосипед“. ...
сите 63 | | | веќе видена

Американските власти соопштија дека покренуваат судска постапка против Фијат Крајслер под обвинение дека вградил компјутерски софтвер кој на техничката ...
сите 3 | | | веќе видена

Повеќе илјади лица во Косово нема да можат да гласаат на претстојните избори, пишува приштинскиот весник Косово Сот. Централната изборна комисија не обезбедила ...
сите 115 | | | веќе видена

next