Макфакс

Во Апелацискиот суд денеска беше разгледана жалбата на второобвинетата во предметот „Тендери“, Лидија Лазарова-Цветковска, државна советничка во Министерството ...
сите 232 | | | веќе видена

Во НУ – Центар за култура „Григор Прличев“ во Охрид, беше промовирана книгата „16 бугарски поети – избор од современата бугарска поезија “. Промотор беше ...
сите 21 | | | веќе видена

Во рамките на манифестацијата „МКЦ за Скопје“, со која Младинскиот културен центар – Скопје ја одбележува 54-годишнина од скопскиот катастрофален земјотрес, на ...
сите 17 | | | веќе видена

Силен земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала, синоќа го погоди јужниот дел на Иран, околу 1.000 километри од престолнината Техеран. ...
сите 152 | | | веќе видена

Жителите на општина Дебрца, една од помалите во земјата, ако треба со жив штит ќе ја бранат незагадената природа, од намерите, таму да се гради регионална ...
сите 33 | | | веќе видена

next