Макфакс

Цените на нафтата во четврток нагло паднаа по одлуката на Организацијата на земји производители на нафта(ОПЕК) и државите надвор од тој картел да продолжи ...
сите 19 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски направи обиколка, на три, како што рече, капитални инфраструктурни зафати, поврзани со Охрид. Најнапред беше, на местото ...
сите 71 | | | веќе видена

Македонското Министерството за надворешни работи ја повикало амбасадорката на Србија Душанка Дивјак-Томиќ да го објасни присуството на советникот во амбасадата ...
сите 119 | | | веќе видена

СДС е најголемата штета што некогаш и се случила и може да и се случи на македонската економија, СДС во текот на своето управување со македонската економија ...
сите 160 | | | веќе видена

Силен земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди во четврток северозападниот дел на Филипините, на островот Лузон, соопшти ...
сите 93 | | | веќе видена

Церемонијата за отворање на новата зграда на НАТО заврши со прелет на борбени авиони и кревање на знамињата на јарболите на платото пред зградата. Белгискиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерот на ДР-ДПА, Зијадин Села, даде исказ во Јавното обвинителството како оштетен во настаните од крвавиот четврток, кога беше брутално претепан. Изјави дека ...
сите 53 | | | веќе видена

next