Макфакс

Со огномет на површина од околу 400 квадратни метри, во непосредна близина на кејот на Вардар,“Про кредит” банка и оваа година,ќе прослави една година од ...
сите 8 | | | веќе видена

„Празни зборови, популизам и куп лицемерие. Овие карактеристики кои беа главно обележје на делувањето на Зоран Заев и СДС изминативе години, беа основата и на ...
сите 160 | | | веќе видена

Вечерва од 19,30 часот во рамките на чествувањата за празникот посветен на македонските и сесловенските просветители, првоучителите, светите браќа Кирил и ...
сите 38 | | | веќе видена

Ивана и Јован Трајкови од Дедино, Општина Конче, денес се вратија на семејното огниште, вселувајќи се во нов дом кој на место на старата куќа што целосно ...
сите 11 | | | веќе видена

Најмалку 78 лица се убиени во судирите во либискиот главен град Триполи помеѓу милициите кои им припаѓаат на две спротивставени влади во длабоко разединетата ...
сите 24 | | | веќе видена

Поранешниот шведски премиер и некогашен министер за надворешни работи Карл Билт оценил дека Европската унија мора да го забрза процесот на европската ...
сите 21 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во саботата оценил дека НАТО ќе биде посилен, бидејќи земјите членки значително ќе ги зголемат финансиските придонеси за ...
сите 214 | | | веќе видена

next