Сопственикот на „Алибаба“, Џек Ма, посочува дека извршните директори би можеле да си ги изгубат работите со развојот на вештачката интелигенција. фото извор: ...
сите 14 | | | веќе видена

Samsung Galaxy S8 i S8+ само што се појавија на пазарот, а компанијата веќе е во подготовки на Galaxy S9. Samsung и Qualcomm започнаа со подготовка на новите ...
сите 24 | | | прочитана: 455 | веќе видена

The Last Goodbye е приказна поставена во виртуелна реалност. Во неа „гледачот“ го следи Пинчас Гутер додека ја раскажува својата приказна за маките кои успеал ...
сите 7 | | | веќе видена

Најголемиот проблем на корисниците на мобилни телефони во 21 век е брзото празнење на батеријата. Група на студенти од факултетот за технички науки во Нови Сад ...
сите 4 | | | веќе видена

Сите корисници на BitTorrent во иднина ќе можат да го користитат овој софтвер директно во самиот интернет прелистувач, односно нема да има потреба од негово ...
сите 15 | | | веќе видена

Во текот на годишната конференција за развој на програмата Ф8 го претави сервисот кој смета дека е преодно решение со кое со време може да се овозможи потполно ...
сите 3 | | | веќе видена

Син на руски парламентарец е осуден на 27 години затворска казна во САД поради хакирање и нанесување на штета во висина од 170 милиони долари. Минатата седмица ...
сите 6 | | | веќе видена

Проектот "Breakthrough Listen" , кој претставува СЕТИ проект од најшироки размери покренат пред две години, ги објави првичните резултати од својот лов на ...
сите 3 | | | веќе видена

next