Документарниот филм „Америка на Хилари: Тајната историја на Демократската партија" на режисерот Динеш Д'Соуза ја освои наградата „Златна малина" за најлош филм ...
сите 9 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар и универзитетски професор Тони Науновски, на неговиот фејсбук профил објави дека претседателот на државата би го прекршил уставот ...
сите 14 | | | веќе видена

Пратениците во Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент (АФЕТ) договорија 28 компромисни амандмани, како замена за 318-те амандмани поднесени на ...
сите 13 | | | веќе видена

Еврокомесарот за европска соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан денеска го повика македонскиот претседател Ѓорге Иванов да му го додели ...
сите 26 | | | веќе видена

Данскиот ракометен шампион Бјерингбро приреди големо изненадување во Лигата на шампионите откако на гостински терен го шокираше Кил со 21:24.„Зебрите" влегоа ...
сите 7 | | | веќе видена

Единствениот услов на Алијансата за Албанците е спроведувањето на заедничка платформа, изјави Емир Сејфулаи, портпарол на Алијансата.Беса и Алијансата за ...
сите 12 | | | веќе видена

next