Актуелната состојба во судството во Македонија и препораките од извештајот на експертската група на Европската комисија од 2015 година биле тема на средбата ...
сите 24 | | | веќе видена

„Во согласност со заедничката декларација на албанските политички партии донесен на 7 јануари оваа година и обврските да се јавите на редовните состаноци на ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе одлука со која му укажува на Акционерското друштво за стопанисување со станбен простор и деловен ...
сите 24 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги подржи реформските агенди важни за интеграциите во Европската Унија за кои ќе се оцени дека би биле од интерес на граѓаните. Овој партиски ...
сите 181 | | | веќе видена

Копање на базен во дворот би било премногу скапа инвестиција, но овој татко добил генијална идеја како сите да го добијат она што го сакаат.Копање на базен во ...
сите 10 | | | веќе видена

Интерес за услугите на крилниот напаѓач, покажаа и раководните лица на Манчестер ЈунајтедКрилниот напаѓач од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, ...
сите 42 | | | веќе видена

Победник во трката по потписот на крилниот напаѓач ќе биде првиот клуб кој ќе испрати официјална понуда не помала од 80 мил. евраКаталонскиот гигант Барселона ...
сите 42 | | | веќе видена

next