Дефинирани и приоритизирани околу 25 атрактивни локации каде што може да се развие рурален туризам во 9 те општини од Југозападниот плански регион. Денес во ...
сите 13 | | | веќе видена

Делегација од општина Ѓорче Петров предводена од градоначалникот Сокол Митровски престојува во посета на словачката општина Поважска Бистрица на покана на ...
сите 14 | | | веќе видена

Во организација на Еколошкото друштво „Вила Зора“, а со подршка од Советот на млади при Општина Велес и Општина Велес денеска на плоштадот С’рмаале во Велес, ...
сите 19 | | | веќе видена

НК за КР Демир Хисар поднесе кривична пријава против Л.З. (58) од Битола, благајник во ЈКП „Комуналец“ Демир Хисар, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 3 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „ давање лажен исказ“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.К. (26) ОД Охрид. -Пријавената, ...
сите 9 | | | веќе видена

Поради интервенција на водоводна линија на улицата „Јане Сандански“, денес ќе има прекин во водоснабдувањето на оваа улица, како и на улиците: „Галичица“, ...
сите 2 | | | веќе видена

Делегација од ОУ „Григор Прличев“ гостуваше на меѓународната средба за соработка на неколку училишта која се одржа во Марибор, Словенија. Делегацијата ја ...
сите 4 | | | веќе видена

next