Нови содржини во Зоо Скопје

Зоолошка градина Скопје организира работилница „Запознај ја шумата“ за воспитувачи и одделенски наставници до 4-то одделение. Зоо Скопје ќе ги збогати своите ...
сите 7 | | | веќе видена
Блан сигурен во ПСЖ

Челникот на фудбалскиот клуб Пари Сен Жермен, Насер ал Келаифи, изјави дека тренерот Лоран Блан е одличен предводник. „Нашиот тренер е одличен. Ќе се обидеме ...
сите 3 | | | веќе видена
Скопје домаќин на дебата со глобално популарна тема: Во каков свет сакаме да живееме во 2030 година?

Social Good Summit, оваа година, за првпат, беше одржан и во главниот град на Република Македонија. Пред претставници на меѓународните организации, на ...
сите 10 | | | веќе видена
Клонирани мамути ќе се движат на земјата

Мамутите повторно ќе се движат низ Сибир, најавија руските научници кои заедно со нивните јужнокорејски колеги се подготвуваат да ги клонираат овие изумрени ...
| | веќе видена
Што дува Ацо Кабранов во 1 по полноќ?

Главниот уредник, или како што самиот се наракува раководител на проектот, на проопозицискиот портал „Либертас“, Ацо Кабранов, на својот профил на социјалната ...
сите 9 | | | веќе видена
И во Македонија падна првиот снег

Нестабилното време и ниските температури што го зафатија регионот придонесоа да падне првиот снег на Попова Шапка, пренесува Република. Инаку, времето во ...
сите 44 | | | прочитана: 229 | веќе видена
Што се случува со Серена Вилијамс?

Откако поради здравствени проблеми предаде меч на Вимблдон, Серена Вилијамс го стори истото и на турнирот во Вухан. Првата тенисерска во светот, Американката ...
сите 23 | | | веќе видена

next