Со црвената кравата која лета на ветерот, претседателот е фотографиран три пати, еднаш на 3 март при влез во хеликоптер, потоа додека истиот ден излегува од ...
сите 5 | | | веќе видена

– Ќе одржиме референдум на 16 април, а потоа би можеле да имаме референдум за преговорите за членство во ЕУ. Ние ќе се придржуваме кон она што ќе го одлучи ...
сите 87 | | | веќе видена

– Секоја вечер не има во поголем број на браникот на татковината за да им порачаме на политичарите да носат разумни одлуки за иднината на нашата земја. Не ...
сите 276 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација на Република Ирска, Мартин О’Нил го критикуваше најдобриот велшки фудбалер Герет Бејл, но и неговите соиграчи, за ...
сите 18 | | | веќе видена

Интегрално ви го пренесуваме соопштението на Македонците во Италија Почитувани пријатели, добравечер! Се собравме овде да изразиме солидарност и подршка на ...
сите 28 | | | веќе видена

Побараа од политичарите одговорно однесување кое ќе ги заштити државните интереси, идентитетот, знаменто, химната и јазикот. Организирани под иницијативата и ...
сите 7 | | | веќе видена

Протестот почна со интонирање на химната на Република Македонија во изведба на Христијан Тришоски. На присутните им се обрати Даме Силјаноски кој во име на ...
сите 276 | | | веќе видена

Од маршот беа повторени пораките за зачувување на унитарна и единствена Република Македонија, отфрлање на тиранската платформа и спречување федерализација на ...
сите 33 | | | веќе видена

И овојпат ден протестот почна од плоштадот кај охридската гимназија, по што учесниците продефилираа по улицата „Димитар Влахов“ и булеварот „Македонски ...
сите 80 | | | веќе видена

БЕСА посочува дека имале нивни предлог-кандидат „со кредибилитет и без корупција, криминалност и прекршување на законот“ и тоа го направиле, како што наведува, ...
сите 82 | | | прочитана: 429 | веќе видена

Таквата одлука може да биде одобрена утре од Владата на Австрија. Во 2015 година ЕУ одлучи до септември 2017 година, 160.000 имигранти кои пристигнале во ...
сите 13 | | | веќе видена

Но, ова не би било така доколку неговата мајка Пери Малет на 17 години не ја донела вистинската одлука и одбила да абортира. Пети пред бременоста била ...
сите 22 | | | веќе видена

next