„Кога граѓаните на Македонија организираа протести против Вучиќ, Србија не реагираше никако. Чекајте да ви го прочитам ова. Веско Чачановски, Павле Богоевски, ...
сите 29 | | | веќе видена

Овен: работете на случајот Вашиот пријател според хороскопскиот знак, Томас Џеферсон, рекол: „Јас многу верувам во среќа и видов дека колку повредно работам, ...
сите 34 | | | прочитана: 252 | веќе видена

Лидерите разговараа околу заедничките за САД и ЕУ предизвици во борбата против глобалниот тероризам и заштитата на своите национални територии, се наведува во ...
сите 20 | | | веќе видена

Во продолжение интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ најостро ги демантира ваквите дезинформации. Целта на посетата на г. Никола Груевски ...
сите 28 | | | веќе видена

Во финалето на Европа лигата силите ги одмерија Ајакс и Манчестер Јунајтед, клубовите од младоста, односно фудбалската старост на Златан Ибрахимовиќ. За жал на ...
сите 22 | | | веќе видена

Дали Неда земала дозвола од авторите за да ја преработи песната или само ја украла сеуште не е познато. Сепак пејчката без многу мака си најави летен хит.
сите 8 | | | прочитана: 1184 | веќе видена

Телеграмите, кои очигледно никогаш не биле предвидени за во јавност, ја откриваат незавидната позиција и тешките одлуки на капетанот на спасувачкиот брод ...
сите 33 | | | веќе видена

– Пред македонската јавност презентираме 12 нови дела од едицијата „Врвови на светската филозофија, историја и психологија со психоанализа“, која на едно место ...
сите 27 | | | веќе видена

Се чини дека Лео Меси и Кристијано Роналдо се следат во чекор. Дриблајќи и давајќи голови на теренот, но и надвор од него. Меси и неговиот татко ги осудија ...
сите 52 | | | веќе видена

– СДС е најголемата штета што некогаш и се случила и може да и се случи на македонската економија, СДС во текот на своето управување со македонската економија ...
сите 79 | | | веќе видена

Професионалната фотографка Камила Лима, неодамна дознала за двете стари дами, близначките Марија Пигнатон Понтин и Паулина Пигнатон Пандолфи од Бразил, наскоро ...
сите 15 | | | веќе видена

next