Трамповата администрација им го блокираше пристапот на Си-ен-ен, Би-би-си, Њујорк тајмс, ЛА тајмс, Њујорк дејли њуз и Дејли мејл на прес конференција во Белата ...
сите 36 | | | веќе видена

ДУИ ќе му ги даде потписите на СДСМ, а за коалиција допрва ќе преговара, изјави вечерва портпаролот на ДУИ, Бујар Османи. Османи по десетчасовната средба на ...
сите 53 | | | веќе видена

Но, покрај членовите на ВМРО-ДПМНЕ, на масовните собири има и лица кои не се членови на партијата. Атмосферата е позитивна и се чувствува голема енергија ...
сите 55 | | | веќе видена

Предвидените состаноци прераснуваат во собири и просториите се претесни да ги соберат сите лица кои сакаат да присуствуваат. Покрај членови на партијата, ...
сите 55 | | | веќе видена

Опозициските медиуми јавуваат за повеќе искршени локални штабови на СДСМ во Куманово, Битола, Прилеп, скопско Драчево. Кршењето на штабовите се случува ...
сите 5 | | | веќе видена

-Остро реагираме на најавата за воведувањето на двојазичност во јавната администрација на територијата на целата држава и енергично се спротивставуваме на ...
сите 11 | | | веќе видена

Членовите на здружението „Тврдокорни” го започнаа маршот од пред Соборниот храм во центарот на Скопје. Од Соборниот храм, маршот ќе продолжи кон паркот ...
сите 77 | | | прочитана: 500 | веќе видена

next