За разлика од него, Никола Груевски кој се одзва секогаш кога имал доставена покана од СЈО, кој е редовен на сите рочишта за судењето за случајот во општината ...
сите 9 | | | веќе видена

-Манијата на Катица Јанева да штанца обвиненија сега прерасна во бесправно лудило по секоја цена, луѓе кои досега немале допир со криминал, не сториле ниту ...
сите 15 | | | веќе видена

-Нивното уважување би значело правен дебакл, и пуч на државата. Но од моето искуство, животно но и политичко сакам да ви кажам, но и да потсетам, дека ништо не ...
сите 165 | | | веќе видена

Скршен часовник Според Фенг Шуи скршените работи треба да се исфрлат, посебно скршените часовници. Тие укажуваат на несреќните случувања. Црна врата Кинеското ...
сите 5 | | | прочитана: 326 | веќе видена

-Дали судството е разбудено и почнало да работи и да размислува ќе видиме во првите предмети кои Основното јавно обвинителство ќе ги поднесе со предлог за ...
сите 176 | | | веќе видена

Андов во својата колумна, скандалозно вели дека царот Самоил е цар на Бугарите. -Нашата историографија досега дала голем придонес во докажувањето дека ...
сите 28 | | | прочитана: 178 | веќе видена

-Во моментов, за жал, новата влада ги има стопирано сите стратешки проекти во Република Македонија. Изградбата на автопатиштата како што е Кичево-Охрид, ...
сите 8 | | | веќе видена

Честоева за ТВ Нова вели дека при рутинска контрола кај медицинско лице разбрала дека не и е платено здравственото осигурување, со што се посомневала оти е ...
сите 11 | | | веќе видена

-Тој што не ја почитува културата не се почитува и себеси и јас лично мислам дека новата власт не се занимава со реформите, зборот реформи е многу голем за нив ...
сите 6 | | | веќе видена

-Јас би започнал со капиталните истражувања од 2006-та година па навака кога за прв пат сите македонски археолози за прв пат излегоа на терен и го дадоа својот ...
сите 47 | | | веќе видена

-Овој буџет е класична, козметичка шминка и обид на Социјадемократите во неколку ставки да ја замаат јавноста пред локалните избори кои следат, вели ...
сите 8 | | | веќе видена

– Имаме суштинска работа во која што треба да ја разбереме смислата на функционирање на држава, функционирање на буџет и потреба. Имаме искуство досега, ...
сите 48 | | | веќе видена

– Во колективната меморија на македонскиот народ таа организација и покрај што неколку пати ги менувала имињата е позната на Внатрешна Македонска ...
сите 43 | | | веќе видена

next