-Бевме сведоци на невиден скандал. Во недостаток на аргументи советникот од СДСМ Мики Тодоров, кој е и секретар на општинската организација на СДСМ, прво ...
сите 4 | | | веќе видена

Неретко, нивните протести завршуваа со насилство од страна на партиски членови кон недложни граѓани и случајни минувачи покрај толпите наоружани со пластични ...
сите 4 | | | веќе видена

Пејачката Наташа Малинкова гостуваше во емисијата Урбан Таг. За таа прилика таа облече впечатлива комбинација, а на многу од вас сигурно ви го зела здивот. Во ...
сите 10 | | | веќе видена

– Во двата објекта годишнот план не само што е реализиран, туку е и надминат. Во ХЕ „Шпилје“ произведени се 355 милиони киловат часови електрична енергија, што ...
сите 11 | | | веќе видена

Професорката Грчева, веднаш на својот Фејсбук профил излезе со став. -Никогаш не сум постирала нешто од Курир, но сега морам. Погледнете како “демократот“ Јон ...
сите 14 | | | веќе видена

Австралијанскиот онлајн медиум News.com.au состави листа на најдобрите и најлошите кавери на песни од Џорџ Мајкл. Меѓу најдобрите се наоѓа и Тоше Проески кој ...
сите 15 | | | веќе видена

Слаб снег провејува на Попова Шапка кој не се задржува на коловозот. Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци Кочани – ...
сите 490 | | | прочитана: 327 | веќе видена

Против сите четворица Единицата за економски и компјутерски криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје во декември минатата година во оперативната акција ...
сите 15 | | | веќе видена

Од голема важност за пласманот на Македонија во групата Б е и исходот од дуелот Исланд – Тунис. Овој натпревар се игра попладнево со почеток во 14:45 часот. ...
сите 26 | | | прочитана: 421 | веќе видена

На средбата, како што соопшти Кабинетот на Иванов, биле разменети информации за изворот на закани од регионалните конфликти на Блискиот Исток и Северна Африка ...
сите 45 | | | веќе видена

next