Во статусот понатаму стои: Се надевам и го очекувам вашиот глас, став и отпор против новиот тип на окупација на нашата Македонија! Браќа и сестри од СДСМ ...
сите 3 | | | прочитана: 162 | веќе видена

Бизнисменот Ристо Гуштеров во емисијата Топ тема“ изнесе куп критики за економската политика на владата, посебно на вицепремиерот Кочо Анѓушев. Според ...
сите 30 | | | веќе видена

19 годишниот Тео Хернандез стана прв после 17 години кој замина од Атлетико Мадрид во градскиот ривал Реал и како што е редот, клубот им припрема претставување ...
сите 71 | | | веќе видена

На прашањето зошто ЕЛЕМ односно РЕК Битола потрошила повеќе мазут, Мицковски одговори дека тоа е поради квалитетот на јагленот од површинските копови. Тој ...
сите 5 | | | веќе видена

-Ако Бугарија е држава која што има своја нација, свој јазик, своја култура, на другата страна имате исто така држава која ја признаваат они како држава, ...
сите 41 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор и историчар Чепреганов истакна дека Бугарија сè уште го нема признаено македонската нација, македонскиот јазик и македонската ...
сите 41 | | | веќе видена

Во „Отворено студио“ на ТВ НОВА, Милошоски говорејќи за договорот за добрососедство со Бугарија посочи дека договорот секако ќе стигне до Собранието во фазата ...
сите 247 | | | веќе видена

-Очекуваме новата Власт да покаже дали ќе се држи до принципите што ги промовираше. Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров ...
сите 238 | | | веќе видена

Според италјанската полиција во градовите Милано, Комо и Монца Брианца уапсени се седум лица, петмина Албанци, двајца Италијанци и еден Црногорец. Групата ...
сите 28 | | | веќе видена

Незадоволството кај земјоделците еруптираше откако тие неколку денови повикуваат новата влада и министерот за земјоделие да го решат проблемот со ниската ...
сите 20 | | | веќе видена

next