Мирче Аврамоски, македонски иселеник во Австрија, во име на учесниците на маршот изрази незадоволство од наметнување програми, документи после избори. – ...
сите 44 | | | веќе видена

Тој рече дека на овие мирни граѓански протести се изразува загриженоста за Република Македонија, поради наметнување туѓа платформа изработена во туѓа држава. ...
сите 395 | | | веќе видена

– Граѓаните веќе 31. ден се на улиците по градовите низ целата држава. Тие во Скопје секој ден поминуваат покрај Народната канцеларија на претседателот Ѓорге ...
сите 179 | | | веќе видена

Имено, Димовски го запраша Села, зошто доколку сакал да покаже дека се грижи и за македонците на таа средба не побарал од официјалните власти во платформата да ...
сите 78 | | | веќе видена

Битолчани во голем број на улиците решија да кажат „НЕ“ за двојазичност и дебати кои се вовед во промена на знамето, химната и грбот на Република, а „ДА“ за ...
сите 395 | | | веќе видена

-Со нашето присуство го чекориме единствениот начин на кој може да ја решиме ситуацијава. Во 2005 година бевме ставени во демократски ќорсокак, каде народот ...
сите 21 | | | веќе видена

-Затоа е многу важно тој народ, народот ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, народот за мултиетничко општество, а не за бинационална, федерална држава, утре во 17:00 часот ...
сите 179 | | | веќе видена

-Етничката припадност на еден народ отсекогаш била дефинирана преку територијата и јазикот на кој тој народ говорел, гледано од овој апсект јазикот го ...
сите 179 | | | веќе видена

Во рамките на воспоставената пракса на промоција на охридската туристичка понуда во европските метрополи, денес туристичка презентација на Охрид се одржа во ...
сите 43 | | | веќе видена

-Европската унија се соочува со најголемите предизвици, но и волјата за нивно надминување никогаш не била поголема. Тука е Брегзитот, мигрантската криза, ...
сите 26 | | | веќе видена

Послание или черемен запис: -Македонија и Македонците во овој свет на агресија и жестока омраза и уривање посебно од најблиското опркружување, пак ќе победат, ...
сите 6 | | | веќе видена

-Затоа што не’ има се’ уште нема тиранска влада во Македонија, затоа што не’ има и денеска нема претседател на Собранието, кој не се откажал од тиранска ...
сите 179 | | | веќе видена

-Триесет и еден ден доаѓаме пред оваа канцеларија, првиот ден беше затворена, беше споменик на минатогодишните настани, на насилните демолирања, на рушењето, ...
сите 34 | | | веќе видена

Груевски, како што информираат од ВМРО-ДПМНЕ, присуствуваше на политичката сесија на Европската Народна партија каде се избра новиот потпретседател на ...
сите 180 | | | веќе видена

Токму затоа Илиоски посочи дека за да се формира комисијата мора предходно да се разјаснат сите прашања односно сите постизборни конструкции кои што имаат за ...
сите 20 | | | веќе видена

next