Со овие зборови денеска пратеникот Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ им се обрати во собранието на пратениците од СДСМ. Ѓорчев запраша од кои причини конститутивната ...
сите 45 | | | веќе видена

-Мнозинството ќе избере претседател во оваа сала, во друга сала, на скалите на ова Собрание ако треба. Заврши времето кога можевте да ги кршите Уставот и ...
сите 66 | | | веќе видена

– Центрите за јавно здравје се носители на превентивната здравствена заштита, а Центарот за јавно здравје-Битола, кој покрива околу 15 отсто од територијата на ...
сите 17 | | | веќе видена

-Кога господинот Заев за прв пат побара збор да се обрати тука до пратениците имавме малку надеж дека ќе каже дека ја отфрли Платформата заверена во кабинет на ...
сите 66 | | | веќе видена

-Господине Заев се обидовте со убави зборови да упатите многу закани од ова Собрание. Јас сакам искрено да ве замолам да не се обидувате да го одземете ...
сите 208 | | | веќе видена

Директорот на Агенцијата Зоран Трајчевски рече дека Мрежата е формирана откако било констатирано оти инволвираните субјекти неретко зборуваат за потребата од ...
сите 14 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Босна и Херцеговина беше во групата Ц, заедно со Македонија, Грузија, Албанија и Романија. Поради намалување на бројот на репрезентации во ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонските патриотски здруженија повторно го повикаа народот да излезе уште помасовно на протестите со цел да ја спаси својата држава од влегување во ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев, директно до тебе: Не ни помислувај да одиш против народот. Не ни помислувај да одиш против Деловникот и Уставот. А ако помислиш, ако помислиш да одиш ...
сите 88 | | | веќе видена

–Прислушуваните материјали се обезбедени на незаконски начин, без примена на законски утврдена процедура од страна на одметната група на чело со Верушевски кои ...
сите 166 | | | веќе видена

-Веќе е јасно платформа има, таа беше наметната како уцена и е прифатена. Фактурата за тоа се македонските национални интереси. Затоа колегите од СДС еве веќе ...
сите 87 | | | веќе видена

Церемонијата на прогласувањето на почесното членство се одржа на маргините на пролетната сесија на ПССЕ, која се одржува во Стразбур. Оваа одлука на групата на ...
сите 55 | | | веќе видена

Столтенберг ова го изјави во одговорот на новинарско прашање при денешното пристигнување во Ла Валета, на средбата на министрите за одбрана од ЕУ. – Турција ...
сите 65 | | | веќе видена

next