На свечениот бал кој се одржа вчеравечер, во чест на инаугурацијата на Доналд Трамп за претседател на САД, сите очи беа свртени кон него и кон неговата ...
сите 24 | | | прочитана: 2841 | веќе видена

Нов тренд кој го следат се поголем број на девојки е да носат кожнени каивчиња како ланчиња. Сепак, овој тренд е од многу одамна и има значење кое ќе ве ...
сите 7 | | | веќе видена

Пред помалку од две години Фесбук ја претстави својата апликација за комуникација „Месинџер“. Сега ја воведува апликацијата во десктоп верзијата на социјалната ...
сите 4 | | | веќе видена

Одри, самохрана мајка на три деца, морала да оди во болница на некои испитувања, па ја замолила сосетката Тиша, мајка на пет деца, трите деца да ја минат ноќта ...
сите 2 | | | веќе видена

Бренди Лав е родена во март 1973 година. Работи како порно актерка, но и одговорна е на две мултимедиски компании. Таа се омажи во 1994 година, а во 2004 ...
сите 4 | | | прочитана: 4900 | веќе видена

На една свеченост Иванка Трамп се појави со бело – црн фустан кој предизвика низа реакции низ целиот свет. Таа стана мета на потсмев на социјалните мрежи. ...
сите 15 | | | прочитана: 2623 | веќе видена

За месото да биде сочно и пикантно, пред печењето ставете го во маринада. 1 кг пилешки крилци 50 мл масло малку сок од лимон 2 лажици сенф 6 чешниња лук сол ...
сите 48 | | | прочитана: 745 | веќе видена

Првата дама на САД, Меланија Трамп блескаше за време на вчерашната инаугурација на 45. Претседател на САД, Доналд Трамп. Таа беше облечена во креација на ...
сите 73 | | | прочитана: 14095 | веќе видена

Овен: Од моменталната ситуација многу ќе очекувате. Имате потреба да спроведите коренита промена во вашиот начин на живот. Дали ќе се обидете со промена на ...
сите 12 | | | прочитана: 890 | веќе видена

Една древна јапонска медицина вели дека секој прст е поврзан со одреден орган во телото, и дека на подобрување на работата на тој орган и отстранување на некои ...
сите 3 | | | веќе видена

Биографијата на славниот боксер „Нераскажана вистина“ во себе содржи неколку контроверзии од животот на животот на Мајк Тајсон. Тој објаснува дека додека бил ...
сите 8 | | | прочитана: 2003 | веќе видена

next