Оваа лековита салата од цвекло загарантирано ќе го прочисти вашиот организам, а постојат и такви луѓе кои тврдат дека им влијаела позитивно на видот. Има многу ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако имате проблем со астма или со искашлување, ви препорачуваме необичен сируп кој е лек за се. 1 кг млади борови игли 1 кг шеќер 1 тегла Боровите иглички се ...
сите 2 | | | веќе видена

Актерката Меган Фокс само два месеци по породувањето воодушевува со својата совршена линија. Актерката за кратко време роди два сина, но не ја наруши својата ...
| | веќе видена

Ако кожата на вашите дланки е груба и сува од прекумерно користење на средства за чистење, или едноставно ви се оштетува, постои еден трик кој можете да го ...
| | веќе видена

Направете домашен крем кој ќе ве препороди. Рецептот е едноставен и чудесен: Потребни состојки: 1 жолчка 2 лажици бадемово масло (или маслиново) ½ лажица мед 2 ...
| | веќе видена

Постојат три видови на ерекција, а некои од нив можат да бидат непријатни. Повеќето пениси се искривени наместо прави, а пенисот е „најголем“ по стимулација со ...
сите 4 | | | веќе видена

Бади Винкл има 86 години и има цела војска следбеници на Твитер и Инстаграм. Во описот на профилот и пишува „Баба го краде вашето момче од 1928“. Профилите на ...
| | веќе видена

Благодарение на науката и технологијата, денес можеме да го оствариме она што некогаш било незамисливо. Додека некои луѓе сите благодети на модерниот свет ги ...
| | веќе видена

next