Стар брачен пар живеел заедно 50 години, и никогаш не постоело никаков сомнеж дека едниот крие нешто од другиот... Но работите биле малку поинакви. Имено, ...
сите 2 | | | веќе видена

Со двајца нови добитници на МИЛИНЕР ЏЕК ПОТ, Државна Видеолотарија, го заокружува четвртиот месец годинава. Во април имаме вкупно 4 нови милионери, а од ...
сите 11 | | | прочитана: 217 | веќе видена

Факт е дека роботите функционираат со совршена прецизност, но дали би ја играле оваа игра со робот со нож? Момците од Irfon Automation решија да видат колку е ...
| | веќе видена

Kога сме загрижени, ефектот е ист како да правиме две работи истовремено, објаснува психологот Саен Бејлок , која ја проучуваше анксиозноста, со посебен акцент ...
| | веќе видена

Дека растенијата поседуваат рудиментирана интелигенција не е некаква новост, но како што пишува Business Insider, истражувањето на Универзитетот во Мисури ...
| | веќе видена

Чудотворната вода на манастирот Ѓунис во нишката епархија, прави чуда. Со неа немите прозборуваат, неподвижните проодуваат. Легендата со настанувањето на ...
сите 3 | | | веќе видена

Бојан Велевски наскоро тргнува на турнеја низ Македонија со стенд-ап комедијата „Џаст мерид“. Одличниот прием кај публиката минатата сабота во Дом на АРМ, каде ...
| | веќе видена

Малата Русинка Зое има само три години и нереална убавина. Бројот на нејзините фанови на Инстаграм расте од ден во ден и сега достигнал 90.000. Зое наскоро би ...
сите 5 | | | прочитана: 1082 | веќе видена

Идејата да го нарушувате мирот на животните во национален парк не е баш добра, доказ за тоа е ова видео снимено во Индија.
| | веќе видена

next