Факултети

Секој од нас барем еднаш бил во ситуација да не можел да ја објасни неверојатната случајност која му се случила. На пример, кога сакате да се јавите на ...
сите 2 | | | веќе видена

Папата Францис вчера истакна дека нема да формира мислење за американскиот претседател Доналд Трамп, сè додека не се види како ќе ја спроведува својата ...
сите 27 | | | веќе видена

Претседателот на Америка, Доналд Трамп, првиот работен ден го одбележа со средби со претставниците на двете партии во Конгресот, за да има ја претстави својата ...
| | веќе видена

Скот Пруит, претседателот на Агенцијата за заштита на животната средина (ЕРА), назначен од Доналд Трамп, се сомнева во постоењето на климатските промени и ...
сите 3 | | | веќе видена

Денес во Ресторан Four во Парк Хотел и Спа пред македонските тур оператори се одржа предавање на тема „Светски трендови и стандарди во туризмот“. Предавањето ...
сите 36 | | | веќе видена

Британскиот глумец Горден Кеј, познат по улогата на Рене во култната серија „Ало, ало!“ почина на 75 годишна возраст. Последните денови Рене ги поминал во дом ...
сите 47 | | | веќе видена

Факултетите и универзитете не се возбудија премногу од новината за прекинувањето на соработката на високообразовните институции помеѓу Македонија и Турција. ...
| | веќе видена

next