Oд ексклузивни хотели до луксузно пристаниште со повеќе-милионски јахти, врвни голф терени, шопинг дестинации и префинети ресторани, Барбадос нуди совршен ...
| | веќе видена

Исланд е островска држава во северниот дел на Атлантскиот Океан, воедно и најсеверната точка во Европа. Се наоѓа помеѓу Гренланд, Норвешка и Британските ...
| | веќе видена

Шведската железница СЈ на своите патници им нуди користење на биометриски чип вграден во раката, наместо класични билети и со тоа станува прва транспортна ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите сме пресреќни што сме лоцирани како држава веднаш над Грција, земјата сопственик на над 1000 острови. Суфлаки, ѕаѕики, узо, и преубави плажи. А најубавите ...
| | веќе видена

На околу 100 километри југоисточно од Бранденбург лежи прекрасниот резерват Spreewald Biosphere. Се работи за ниска област низ која реката Спри тече во стотици ...
| | веќе видена