ШЕЕСЕТИНА КУЧИЊА СКИТНИЦИ ГО ДРЖАТ КИЧЕВСКО БАЧИШТА ПОД ОПСАДА Шеесетина кучиња скитници кои минатата недела масакрираа четиригодишно дете кое неколку дена ...
сите 112 | | | прочитана: 4216 | веќе видена

ПО ИНЦИДЕНТОТ КАЈ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА Полицијата сè уште го нема утврдено идентитетот на лицето што завчера попладне физички го нападна возачот на ...
сите 31 | | | прочитана: 229 | веќе видена

на тераса од куЌа во СКОПСКА КИСЕЛА ВОДА Тројца скопјани завчера биле претепани додека седеле на тераса во скопската населба Кисела Вода. Инцидентот се случил ...
сите 21 | | | прочитана: 1432 | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривична пријава против Д.М. (40) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка кражба и против Б.С. ...
сите 62 | | | прочитана: 3420 | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа во која настрада мотоциклист се случи вчера на раскрсницата помеѓу улицата „Димитрија Чуповски“ и булеварот „Св. Климент Охридски“ во ...
сите 57 | | | прочитана: 554 | веќе видена

Поради љубовна караница за девојка, синоќа со остар предмет е прободено 24 – годишно момче. Повредата е близу срцето. Затоа настраданиот е задржан на лекување ...
сите 22 | | | прочитана: 217 | веќе видена

Тројца разбојници од село во близина на Гостивар се осомничени дека во понеделникот во близина на Маврови Анови го нападнале, ограбиле и грабнале ...
сите 25 | | | прочитана: 327 | веќе видена

Тринаесет сообраќајни несреќи се случиле во изминатите 24 часа на територијата на градот Скопје на кои увид извршила сообраќајната полиција. Од нив 10 се со ...
сите 107 | | | прочитана: 313 | веќе видена

Непознат сторител извршил разбојништво во сендвичара на улица „Лазар Трповски“ во Скопје, синоќа во 21.55 часот.Сторителот со закана со пиштол од вработените ...
сите 35 | | | прочитана: 207 | веќе видена

next