Сторителот пукал во три лица на ул.„П.Гиновски“. Од нив две починале, М.С. (33) и А.С. (20), двајцата од с.Глумово, додека третото лице, чиј што идентитет се ...
сите 59 | | | прочитана: 5890 | веќе видена

Синоќа околу 22.30 часот на регионалниот пат с.Горно Алгарци – с.Добромири, битолско, се случила сообраќајна незгода во која Р.М. (43) од с.Горно Агларци, ...
сите 31 | | | прочитана: 557 | веќе видена

Вчера околу 16.00 часот во хотел „Александар Палас“ во Скопје била запалена ограда околу 20 метри при што во задниот дел било опожарено и едно патничко возило ...
сите 34 | | | прочитана: 256 | веќе видена

Вчера во 04 часот во градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје бил донесен повреден 23-годишниот Б.К, кој најверојатно се здобил со повреди на ...
сите 28 | | | прочитана: 515 | веќе видена

Утрово, неколкумина скопјани спасија коњ пропаднат во отворена шахта за атмосферска канализација од обиколницата кај Кучевачка Бара, информир sdk.mk Во ...
сите 2 | | | веќе видена

Вооружени крадци провалиле во дом во скопската населба Аеродром, додека домаќините спиеле. За среќа, во инцидентот нема повредени лица. Според информациите на ...
сите 11 | | | прочитана: 321 | веќе видена

Никола Попов е осуден за разбојништво. Тој во јануари ограби и нападна момче и девојка од Турција кои престојувале во Мрзенци и им украде пет илјади евра и ...
сите 2 | | | веќе видена

Триесет и двегодишен жител на Житоше, општина Долнени, објавил експлицитни фотографии на социјалните мрежи од неговата поранешна девојка. Полицијата поднесе ...
сите 11 | | | прочитана: 375 | веќе видена

„Заштити го твојот онлајн-живот“, „виртуелните пријатели можеби и не се она што се претставуваат“, „имај контрола, не се изложувај на ризици“ се некои од ...
сите 6 | | | прочитана: 446 | веќе видена

Додека двајца полициски службеници се движеле со службено возило на улицата “Цар Самоил“ во Битола во која сообраќајот се одвива во една насока, од спротивен ...
| | веќе видена

next