Скопјанец ја грабнал неговата поранешна девојка. Тој физички ја малтретирал па ја ослободил На локалниот пат кон населбата Драчево во близина на мостот на ...
сите 10 | | | прочитана: 301 | веќе видена

-Автомобил „Фолксваген Голф“ со гостиварски регистерски таблици управуван од М.Х.(48) од с.Долна Бањица-гостиварско, удрило во четиригодишно дете пешак од ...
сите 25 | | | прочитана: 896 | веќе видена

Додека Б.К. управувал со „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, во кој биле и М.К. и Н.М., биле пресретнати од пет лица со кои порано имале ...
сите 8 | | | веќе видена

Непознати сторители синоќа извршиле тешка кражба во куќата сопственост на И.Е. (29) на улица Груица Војвода, во Скопје при што украле накит и пари во вредност ...
сите 80 | | | прочитана: 713 | веќе видена

Тетовец уценувал поранешна девојка со фотографии со недолична содржина, кои ги испраќал на нејзини роднини.Од МВР информираат дека од СВР Тетово поднеле ...
сите 29 | | | прочитана: 491 | веќе видена

Рано утрово околу 02.40 часот во охридското село Мешеишта двајца непознати маскирани сторители извршиле разбојништво на бензинска пумпа – соопшти денеска ...
сите 29 | | | веќе видена

Четворица се повредени во сообраќајка на автобус што сообраќал на релација Скопје-Ниш, завчера во близина на Алексинац, јавуваат тамошните медиуми. Нема ...
сите 45 | | | прочитана: 208 | веќе видена

Според жителите на зградата од каде што паднал мажот се претпоставува дека најверојатно се работи за самоубиство. Медицински екипи и полицијата се на лице ...
сите 18 | | | прочитана: 1792 | веќе видена

Македонските државјани наместо со патна исправа, може да патуваат со важечка лична карта во Србија, Албанија, Косово и Црна Гора. Со овие четири држави ...
| | веќе видена

Вработен во сендвичарницата „Kај Вили“ бил прободен со нож откако се обидел да ја спаси колешката со која биле заедно на смена кога разбојник се обидел да ...
сите 23 | | | прочитана: 629 | веќе видена

Вчера во 18.20 часот во полициската станица-Центар, И.К.(41) од Скопје пријавил дека на 21 мај околу 7 часот од непознати причини од дома во непознат правец се ...
сите 23 | | | прочитана: 253 | веќе видена

next