Американската компанија производител на машините „Caterpillar“ ги надмина очекувањата на „Wall Street“ за профитот и ја зголеми по втор пат прогнозата за ...
сите 22 | | | веќе видена

Како до пониски сметки за парно и струја во новите станбени згради? Балкан Енерџи Груп реши да соработува со градежните компании за воведување комбиниран ...
сите 8 | | | веќе видена

Новиот регионален директор во Светска банка за земјите од Западен Балкан Линда Ван Гелдер престојува во Република Македонија од 25 до 28-ми овој месец. Како ...
сите 16 | | | веќе видена

Економскиот раст ќе забави – Владата на пратениците им го достави предлог – ребаланс на Буџетот за годинава. Намалени се проекциите за буџетски приходи, но ...
сите 92 | | | прочитана: 2052 | веќе видена

Дали сакате вашето дете со радост да решава најразлични проблеми од повеќе области, како наука, технологија, инженерство и математика, преку игра да истражува ...
сите 2 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство денеска соопшти дека досега преку Системот за брзо предупредување на Европската Унија – РАССФ нема добиено предупредување ...
сите 21 | | | прочитана: 153 | веќе видена

Мали и средни претпријатија што ќе инвестираат во информациско-комуникациска технологија од септември ќе добиваат поддршка од Владата. Поддршката ќе биде ...
сите 19 | | | веќе видена

Автопатот Охрид Кичево се гради неквалитетно, алармираат од З аводот за испитување на материјали кој е автор на пет делници од овој патен правец. Директорот ...
сите 4 | | | веќе видена

Проектот „Skilled Cooks and Waiters Network” , Ц.Е.С го спроведува во соработка со две организации од Италија и Португалија. Почетокот на имплементирање на ...
сите 6 | | | веќе видена

Авиокомпанијата „Рајанер“ поднесе понуда за италијанскиот загубар „Алиталија“, соопшти ирскиот нискобуџетен авионски превозник. Дадовме необврзувачка понуда за ...
сите 5 | | | веќе видена

Договорите на сите инвеститори кои користат државни субвенции ќе бидат испочитувани од страна на Владата во потполност, најави денеска вицепремиерот за ...
сите 7 | | | веќе видена

КЛУЧНИОТ ЗБОР ЗА БИЗНИС ЛИДЕРИТЕ ОД ЈИЕ Е „ПОВРЗУВАЊЕ“ На 16 и 17 октомври 2017 г. Скопје ќе биде центарот на бизнис случувањата од ЈИЕ регионот и домаќин на ...
сите 6 | | | веќе видена

Компанијата „Infiniti“ ќе го прекине производството на кросоверот „QX70“ кој порано се нарекуваше „FX“. Од следната година возилото веќе нема да се нуди на ...
| | веќе видена

next