Македонската ракометна репрезентација ги заврши своите настапи на Светското првенство во Франција со елиминацијата во осминафиналето од селекцијата на ...
сите 153 | | | прочитана: 3947 | веќе видена

Франција, Шпанија и Словенија и се придружија на Норвешка во четвртфиналето на 25-то Светско првенство во ракомет. Фрнацузите и Словенците забележаа сигурни ...
сите 20 | | | веќе видена

Честитки за настапите на светското првенство на нашите ракометари и честитки до селекторот Лино Червар, напиша на својот Твитер профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 47 | | | прочитана: 252 | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација го заврши настапот на 25-то Светско првенство со поразот од Норвешка 24:34 (12:14). Реновираниот тим на Лино Червар, на ...
сите 15 | | | веќе видена

Домаќинот и актуелен првак, Франција, како и Шпанија, Словенија и Норвешка се пласираа во четврт-финалето на ракометното Светско првенство, по денешните ...
сите 80 | | | прочитана: 439 | веќе видена

Македонија синоќа ги заврши настапите на Светското првенство во Франција, откако загуби во осминафиналето од Норвешка. Нашите репрезентативци загубија со ...
сите 9 | | | веќе видена

Селекторот на норвешката ракометна репрезентација, Кристијан Берге успеа ја одведе својата селекција во четвртфиналето на СП, а по победата над Македонија уште ...
сите 12 | | | веќе видена

Денеска македонската репрезентација е елиминирана од Светското првенство во Франција… Повторно осминафиналето останува преголема пречка за „црвено-жолтите“ кои ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонија нема премногу среќа со арбитрите на овој мундијал, но откако литванските судии имаа бројни грешки на дуелот со Шпанија, а Аргентинците се избламираа ...
сите 12 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Словенија со пресврт во второто полувреме успеа да се пласира во четвртфиналето на ракометниот мундијал во Франција, но иако конечниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Со одигрувањето на последните натпреварит од групната фаза на Светското првенство во ракомет, кое се одржува во Франција, дефинирани се сите осминафинални ...
сите 25 | | | прочитана: 299 | веќе видена

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е најефикасниот играч по првата фаза на Светското првенство што се одржува во Франција.Лазаров ...
сите 32 | | | прочитана: 227 | веќе видена

next