Карло Анчелоти е еден од најзначајните и најценетите стручњаци во светот на фудбалот, а тоа е така зошто во која и средина да работи остварува одлични ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот француски репрезентативец, Микаел Силвестре убаво и детално објасни зошто неговиот сонародник Антоан Грзиман би бил перфектно засилување за ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонскиот првак Вардар во четврток во својот дом во СЦ „Јане Сандански“ има можност да испише нова страница од клупската историја и да се пласира на ...
сите 133 | | | веќе видена

Челси направи огромен чекор кон титулата во англиската Премиер лига оваа вечер на домашниот „Стемфорд Бриџ“, откако сосема заслужено славеше со 4:2 на ...
сите 36 | | | веќе видена

Италијанскиот првак Јувентус пробува по секоја цена да го обезбеди потписот на Патрик Шик од Сампдорија, а за тоа е подготвен да издвои сериозна сума и плус ...
сите 57 | | | веќе видена

Радамел Фалкао светската слава ја доживеа како играч на Атлетико Мадрид каде едноставно блескаше и своевремено важеше за најдобар голгетер во фудбалот, а мора ...
сите 43 | | | веќе видена

Тимот на Фенербахче е првиот учесник на овогодинешниот Фајнал-фор турнир во Еволигата, откако со максимални 3:0 го елиминираше грчкиот гигант Панатинаикос. По ...
сите 29 | | | веќе видена

Музафер Ејупи доби повик од селекторот Игор Ангеловски за своите добри игри кои ги прикажува во Хрватска, а името на мекедонскиот напаѓач оваа вечер повторно е ...
сите 4 | | | веќе видена

Францускиот шампион Пари Сен Жермен соопшти дека напаѓачот Единсон Кавани потпишал нов договор со важност до 2020 година. Уругвајскиот репрезентативец е веќе ...
сите 13 | | | веќе видена

Нголо Канте во неделата вечерта и официјално беше прогласен за најдобар играч на годината во англиската Премиер лига, признание кое неуморниот играч за врска ...
сите 41 | | | веќе видена

Во фудбалската спортска јавност постојано се отвора вечната дебата за тоа кој е најдобар играч во историјата на фудбалот, а бидејќи на оваа релација секогаш се ...
сите 105 | | | веќе видена

Иднината на Златан Ибрахимовиќ во Манчестер Јунајтед е неизвесна и можеби тој веќе го одигра последниот натпревар во дресот на „црвените ѓаволи“ по повредата ...
сите 62 | | | веќе видена

Жозе Мурињо направи неколку мега трансфер во текот на изминатиот летен преоден рок со ангажмани на фудбалеир како Хенрик Мхитаријан, Пол Погба и Ерик Баји, но ...
сите 88 | | | веќе видена

Антонио Конте разочара многу навивачи на Јувентус со одговорот на прашањето: Кое е најголемото постигнување во неговата кариера. Тренерот на Челси освои ...
сите 15 | | | веќе видена

Осасуна ќе има пеколно гостување кај Барселона која ќе оди на што поубедлива заверка на големата победа над Реал Мадрид во „Ел Класико“ дербито одиграно во ...
сите 98 | | | веќе видена

Македонските асови, Томислав Јотовски и Лина Ѓорческа имаа успешен премиерен настан во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсите во Турција и Тунис, но во игра ...
сите 116 | | | веќе видена

next