Фактор

Генералниот секретар на Движење за реформи на ДПА, Арбен Таравари и пратеникот на Алијансата за Албанци и претседателот на НДП, Весел Мехмеди денеска одржаа ...
сите 57 | | | прочитана: 1276 | веќе видена

Едно од лицата кои упаднаа во Собранието, и тепаа пратеници бара амнестија од претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов. Станува збор за Горан Ангелов од ...
сите 128 | | | веќе видена

Генералот Стојанче Ангелов на својот Фејсбук профил пишува дека во 2002 година тогашниот министер за финансии, Никола Груевски не дозволувал припадниците на ...
сите 9 | | | прочитана: 225 | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагираат на прес-конференцијата на Влатко Ѓорчев, кој обвини дека направиле обид за државен удар и го прекршиле Уставот. Велат ...
сите 42 | | | веќе видена

Карактерот на режим во Македонија е таков што, ваков инцидент е очекуван. Ова е авторитарен режим кој во својата агенда нема мирно предавање на власта. ВМРО ...
| | веќе видена

Единствена мисла и дилема беше дали е издадена команда за 5- 6 силни шамари или 5-6 убиени пратеници, вака го започна сведочењето за ужасот кој го доживејаа ...
сите 5 | | | веќе видена

Заменикот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји, попладнево ги одржува средбите со претставниците на албанските партии. Разговорите се ...
сите 75 | | | веќе видена

Дамјан Манчевски, пратеник и потпретседател на СДСМ, денеска на прес-конференција изјави дека мора да одговараат нарачателите на насилството во Собранието. Тој ...
сите 77 | | | прочитана: 280 | веќе видена

МВР денеска соопшти дека поднеле кривични пријави за 15 учесници во нередите во Собранието. Врз основа на предгледани видео материјали и превземени оперативни ...
сите 99 | | | веќе видена

Еден од организаторите на протестите „За заедничка Македонија“, директорот на Македонскиот опера и балет, оперскиот пејач Игор Дурловски вчера се огласи на ...
сите 23 | | | прочитана: 170 | веќе видена

Полицијата привела 4 лица од вкупо 15 кои ги бара Јавното обвинителство во врска со упадот и насилството во Собранието, дознава АЛСАТ М од неофицијални извори. ...
сите 58 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Демократскиот сојуз инсистира пратениците кои ги тргнаа заштитните пречки од вратата на главниот влез во Парламентот и од каде влегоа протестантите, веднаш да ...
сите 28 | | | веќе видена

next