Фактор

Уште едно партиско соопштение на партијата на екс премиерот во кое бараат опозицијата да ја отфрли албанската платформа. Од ВМРО ДПМНЕ велат дека „ Тиранската ...
сите 297 | | | веќе видена

Амбасадорот на Кралството Холандија во Република Македонија Н.Е. Воутер Пломп во синоќешната емисија на Фактор 24 на телевизија 24 рече дека Специјалното ...
сите 6 | | | веќе видена

Рускиот претседател, Владимир Путин побара од војската и од безбедносните служби да ги заштитат руските интереси на Арктикот. „Природните извори кои се ...
сите 19 | | | веќе видена

Советот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги вчера го усвои Извештајот за работа на АВМУ за 2016 година, изготвен од стручната служба, во ...
сите 20 | | | веќе видена

“Политичката состојба е тензична, генерирана од структурите што треба да заминат од власта после 11- годишно владеење. На терен се измислуваат и спинуваат ...
сите 27 | | | веќе видена

Мексиканци осмислиле облак од кој паѓа дожд од текила. Тоа е производ на туристичката заедница која има изложба во Берлин. Се очекува дека германските ...
сите 2 | | | веќе видена

„Ниту едно блокирање на демократските процеси, ниту едно беспотребно меѓусебно реплицирање од страна на парламентарното малцинство нема да ги спречи промените ...
сите 187 | | | веќе видена

Министерството за финансии ја демантира информацијата која ја пренесуваат некои од медиумите од една интернет страница дека долгот на државата надминал 5 ...
сите 76 | | | веќе видена

На јутјуб е објавена снимка која може да ги побие сите теории за настанување на човечката цивилизација. Се гледа мистериозен ѕид кој е поголем од Кинескиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи конститутивната седница на која се дебатира за избор на претседател, заменик на претседателот, ...
сите 656 | | | прочитана: 211 | веќе видена

Откако Игор Златков стапи на функцијата директор на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој веќе се потпишани дел од списоците ...
сите 32 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски во интервју за „10 минути“ посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја „држи“ говорницата во Собранието се додека СДСМ не открие што се прифатиле од ...
сите 656 | | | прочитана: 165 | веќе видена

Претседателскиот совет на ЕП го одобри предлогот за резолуција, изготвен од лидерите на четири политички групи и Комисијата за уставни прашања. Во ...
сите 163 | | | прочитана: 1474 | веќе видена

next