Фактор

Иницијативата „5 до 12“ откако вниманието го привлече со кампување во шатори пред Собранието на Република Македонија дојде на дневен ред и на министрите за ...
сите 76 | | | веќе видена

Според евроамбасадорот Самуел Жбогар при изборот на наследник на јавниот обвнител Марко Зврлевски најмногу внимание треба да се посвети на неговата ...
сите 37 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ смета дека Зоран Заев при посетата на Бугарија не спровел суштинска дебата за претстојниот договор кој треба да ги регулира односите меѓу двете ...
сите 328 | | | прочитана: 895 | веќе видена

Бизнисмените од Македонија во соработка со нивните грчки партнери побараа да се воведе директна авио линија Скопје-Атина со цел да им се помогне при нивните ...
сите 54 | | | прочитана: 580 | веќе видена

Акад.Катица Ќулавкова беше гостин во емисијата Фактор 24. Сегмент од разговорот со неа како и со претседателот на МАНУ Таки Фити, акад. Абдулменаф Беџети, ...
сите 5 | | | веќе видена

Пазарите позитивно ја перципираат стабилизацијата на политичката состојба во Македонија и перспективите за македонската економија, сопштуваат од Кабинетот на ...
сите 15 | | | веќе видена

„Македонската фудбалска репрезентација за првпат се квалификуваше на завршница на европското првенство за фудбалери до 21 година во Полска што е резултат на ...
сите 26 | | | веќе видена

Регионалната агенција Њу Момент освои три Кански Лава со проектот „Една книга за мир“, на најголемиот светски фестивал за креативност, што се оддржува во Кан, ...
сите 15 | | | веќе видена

Компанијата ОКТА втора година по ред дивидендата на своите акционери ќе им ја исплати преку Централниот депозитар за хартии од вредност. Исплатата на ...
сите 18 | | | веќе видена

Терористот кој вчера во Брисел се обиде да изврши напад е идентификуван како О.З. 36-годишен Мароканец од предградието Моленбек. Се истакнува дали напаѓачот ѝ ...
сите 90 | | | прочитана: 2416 | веќе видена

Пред две години градначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски постави камен темелник на долго најавувана црква “Христос Спасителот” која според најавите треба да ...
сите 34 | | | веќе видена

Ниска свест владее кај Скопските граѓани. Она што ќе го видите во продолжение е само мал доказ за тоа како изгледа една малограѓанска култура. Имено, на ...
сите 10 | | | прочитана: 197 | веќе видена

next