Фактор

Скопје во вистинска зимска идила. Репортерот на Фактор направи галерија преку која може да забележите колку снег наврна во главниот град. Утрово во метрополата ...
сите 490 | | | прочитана: 567 | веќе видена

Потрагата за авионот „боинг 777“ на малезиската авиокомпанија кој на летот MH370 исчезна пред три години додека леташе од Куала Лампур за Пекинг со 239 патници ...
сите 11 | | | веќе видена

Светскиот економски форум во Давос во вчерашниот објавен извештај ги повика светските влади како клучна цел да го стават зголемувањето на животниот стандард на ...
сите 43 | | | веќе видена

Денеска продолжува судскиот процес против екс началникот на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски за случајот на Специјалното јавно обвинителство познат како ...
сите 59 | | | веќе видена

Абдулбакир Машарипов признал дека го извршил нападот во истанбулскиот ноќен клуб „Реина“ во новогодишната ноќ и дека убил 39 луѓе, изјавил гувернерот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Вашингтон го почитува правото на Косово да се грижи за својата граница, вели портпаролката на амбасадата на САД на Косово, Мишел Шон. Таа го поддржа ...
сите 24 | | | веќе видена

Снежните врнежи не престануваат да паѓаат. И денес ќе биде претежно облачно, студено и снежно. Повеќе врнежи се очекуваат во југозападниот крај додека на ...
сите 235 | | | веќе видена

Снегот кој во текот на вчерашниот ден почна да врне повторно ги отежнува условите за патување. Доколку патувате утрово имајте на ум дека зимска опрема е ...
сите 399 | | | прочитана: 1288 | веќе видена

Напаѓачот кој во новогодишната ноќ во Истанбул уби 39 луѓе во ноќниот клуб „Реина“ е уапсен синоќа, јави БиБиСи повикувајќи се на турските медиуми. Абдулкадир ...
сите 89 | | | веќе видена

Без разлика дали сакате одмор како би рекле „like a boss“ (како шеф) или како вашиот актуелен шеф, Блумберг направи листа од најдобрите осум жешки точки. ...
сите 3 | | | веќе видена

Најновите информации на автомото сојузот од 20 часот велат дека забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец Кичево - Охрид преку ...
сите 412 | | | веќе видена

next