Фактор

Еден постар човек еднаш бил повикан да го посети дворот на најмоќниот од сите кралеви. „Му завидувам на светиот човек, тој е задоволен со толку мали работи“, ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако од децата не се очекува да направат било што зло, а камоли да убијат, овие случаи покажале дека во денешен свет, за жал, и тоа е можно. Кит Ранудулик ...
сите 2 | | | веќе видена

Да не беше политичката криза, агенцијата Фич ќе го ставеше рејтингот на Македонија на повисоко ниво. Ова станува јасно од последното излагање на кредитната ...
сите 30 | | | веќе видена

ДУИ, Беса и Алијансата за албанците-партиите од албанскиот блок кои преговараат со опозицијата за формирање на нов владин кабинет денеска ќе се сретнат. Сите ...
сите 135 | | | веќе видена

Предизборната кампања за претседател на Србија се вжештува. Меѓу првите, се појави спот на премиерот на Србија Александар Вучиќ. Пилотот им се обраќа на ...
сите 20 | | | веќе видена

Американскиот конгресмен, Дана Рохрабакер од републиканската партија неодамна во едно интервју за косовски медиум се изјасни за промена на границите на ...
сите 87 | | | веќе видена

Во текот на последниот работен ден од неделата која е зад нас, акциите на НЛБ банка регистрираа најголем промет и се забетонираа на првото место по остварен ...
сите 12 | | | веќе видена

Силна бура предизвика хаос во Јужна Калифорнија предизвикувајќи поплави и други проблеми , а над десетина летови се откажани на аеродромот во Сан Франциско. ...
сите 26 | | | веќе видена

Интересна дебата се одвива на ТВ21 . На тема „ЈАЗИКОТ - пречка или предност?“ дебатираат Нора Шаќири Марковиќ, Марин Бабиќ, Бојан Јовановски -Боки13 и Виктор ...
сите 16 | | | веќе видена

Трагедија го потресе Штип. МНР попладнево доби потврда за трагична вест испратена од корејската компанија ХГС Кореа, на чиј брод наменет за превоз на стоки, се ...
сите 33 | | | прочитана: 157 | веќе видена

Седумгодишниот Мохамед е роден во Сирија со тешка генетска болест поради која изгледа како стар човек. Поради тоа има проблеми. Децата го прозиваат и ...
сите 12 | | | веќе видена

Веќе неколку дена финансиската полиција води истрага за новинарот и сегашен пратеник на опозициската СДСМ Мухамед Зекири. Ова станува јасно од објавениот ...
сите 47 | | | веќе видена

next