Фактор

Изјавата на Артан Груби, шефот на кабинетот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во телевизиска дебата дека сега е добра шанса за менување на името на државата, ...
сите 40 | | | веќе видена

Европратеникот Иво Вајгл или нешто не разбрал или свесно се става на страна аболицираниот криминалец Зоран Заев и неговите сценаристи со пласирање на лаги и ...
сите 88 | | | прочитана: 674 | веќе видена

Во вечерашната дебата на Клик Плус главна тема ќе биде македонската економија во се поизразена политичка криза која нема крај. Уште колку може да издржат ...
сите 12 | | | веќе видена

Европратеникот Иво Вајгл изјави дека ситуацијата во Македонија е сериозна и дека се можни и најцрните сценарија, како и дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола ...
сите 88 | | | веќе видена

Поддржувачите на иницијативата „За заедничка Македонија“ 26-ти ден маршираат во Скопје. На скоро еден месец од протестите, тие се истрајни во својата намера. ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот на ДУИ, Невзат Бејта уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ преговарале и ги прифатиле скоро сите барања на ДУИ опфатени во албанската платформа. ...
сите 29 | | | прочитана: 246 | веќе видена

Бајрам Елшани обвинет во случајот „Диво Насеље“ пред судскиот совет на вчерашното рочиште изјавил дека во полициската станица во Скопје бил сексуално ...
сите 22 | | | веќе видена

Терористичката oрганизација „Исламска држава“ ја презеде одговорноста за нападот врз руска воена база во Чеченија. Во соопштението на „Исламска држава“, стои ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган изјави дека ќе продолжи да ги нарекува европските земји нацисти се додека тие него го нарекуваат диктатор. „Тие ...
сите 87 | | | веќе видена

next