Фактор

Пратеникот Илија Димовски денеска упати критики до новата Влада дека наспроти сите ветување кои ги дале дека ќе се консултираат за најважните државни прашања ...
сите 336 | | | прочитана: 560 | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Собранието на критиките на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ посочи дека новиот договор за добрососедство со Република Македонија ќе ...
сите 125 | | | прочитана: 1074 | веќе видена

Никола Груевски како лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред своите колеги од Европската народна партија посочил дека ЕУ и ќе треба многу внимателно да ги следи процесите ...
сите 210 | | | веќе видена

Од прислушуваните разговори кои ја потресоа македонската јавност можевме да слушнеме лично од поранешната министерка Гордана Јанкулоска како функционирало ...
сите 12 | | | веќе видена

Новата влада предводена од Зоран Заев реши да ја прекине рекламната кампања за Македонија која во континуитет се одвива на светските ТВ мрежи BBC и CNN под ...
сите 29 | | | прочитана: 471 | веќе видена

Во Собранието на Република Македонија е формирана посебна пратеничка група наречена „Пријатели на Охрид под УНЕСКО“ која ќе се заложи за ревизија на сите ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонските работници ангажирани од фирма подизведувач за изградба на автопатот Кичево-Охрид со месеци не ги добиле изработените плати, па затоа решија да ...
сите 37 | | | веќе видена

Проектната документација не е во согласност со реалноста што значи терен, изјави министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески. Сугарески вели дека доцни ...
сите 79 | | | веќе видена

Германската служба за надворешно разузнавање со години прислушувала голем број политички и економски цели во САД, вклучувајќи ја и Белата куќа, пишува во своја ...
сите 19 | | | веќе видена

Често забораваме дека неверојатни природни убавини се наоѓаат близу нас, во соседството или пак во нашата држава. Ви претставуваме неколку рајски места за ...
сите 12 | | | веќе видена

Ова е приказна за тројца добри луѓе - за кралот, кметот и музикантот. Живееа во една убава и богата земја. Беа добри христијани и му правеа чест на Господа. ...
сите 31 | | | веќе видена

Јавноста наскоро ќе биде информирана кому екс министерот Тодоров му делел хонорари високи 2 илјади евра или околу 100 000 денари месечно, обелодени министерот ...
сите 72 | | | веќе видена

next