Фактор

Не смее да се дозволи состојбата дополнително да ескалира и сите страни мора да се воздржат од создавање тензии, изјави поранешниот претседател на Собранието, ...
сите 201 | | | прочитана: 2986 | веќе видена

Министерoт за внатрешни работи Агим Нухиу изјави дека го осудува синоќешниот инцидент во Собранието, додавајќи дека структури на МВР не си ја завршиле работата ...
сите 76 | | | прочитана: 1125 | веќе видена

Сојузниот министер за надворешни работи на Германија, Зигмар Габриел ги осуди вчерашните случувања во македонското Собраниe. „Доживеавме сега, во (ПЈР) ...
сите 52 | | | веќе видена

При немирите синоќа во Собранието на Република Македонија беа загрозени повеќе човекови права, потврдуваат од Хелсиншкиот комитет за човекови права. „Беа ...
сите 9 | | | веќе видена

Лидерската средба која претседателот Иванов ја побара денеска најверојатно нема да се одржи. Досега ниту една политичка партија не потврдува ниту негира ...
сите 148 | | | прочитана: 461 | веќе видена

Белгискиот дипломат Питер Ванхауте испрати отворено писмо до лидерот на ВМРО ДПМНЕ. Во него тој посочува дека вчерашниот ден ќе биде запамтен како уште еден ...
сите 18 | | | веќе видена

Новинската агенција Ројтерс, информирајќи за случувањата во Парламентот наведува дека некои од околу 200 демонстранти кои влегле во зградата биле маскирани и ...
сите 30 | | | веќе видена

Зголемувањето на продажбата преку малопродажните партнери целосно го надомести падот на приходите од најголемиот купувач. Атлантик Група, благодарение на ...
сите 74 | | | веќе видена

„Ова се нема случено никогаш и никаде. Тоа е банда со која ќе мора да се расчисти оти комплетно со Иванов и Груевски сите сме загрозени, и државата и луѓето. ...
| | веќе видена

И додека Собранието беше мета на демонстранти од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, специјалните единици наместо да воспостават ред тие ...
сите 13 | | | прочитана: 471 | веќе видена

Она што се случува во Македонија не е повеќе само македонски проблем, туку е проблем на сите нас кои живееме тука, изјави српскиот премиер, кој е избран за ...
сите 50 | | | веќе видена

next