Фактор

Најозлогласениот нарко бос Хоакин Ел Чапо Гузман конечно „падна“ во рацете на американското јавно обвинителство и по извршената екстрадиција од Мексико тој се ...
сите 36 | | | веќе видена

Австралија е позната по разни „егзотични“ инсекти , па Универзитетот во Мелбурн спроведе истражување како би откриле кое е тоа најопасно животно на овој ...
сите 2 | | | веќе видена

И во Европа има места кои остануваат топли дури во текот на зимата. Тие се малку на број, но токму тоа ги прави толку вредни. Ако сакате да се загреете во зима ...
сите 7 | | | веќе видена

Новинарот Александар Рубинштајн кој известува за новинската агенција Раша Тудеј е уапсен од полицијата заедно со група на демонстранти за време на протестите ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен мандатар Никола Груевски, на својот Твитер профил напиша честитка до новиот американски претседател Доналд Трамп, но ...
сите 19 | | | веќе видена

Турција под водство на претседателот Реџеп Таип Ердоган имаше кратка авантура кога несмасно изјави дека нивната армија е ангажирана со цел да биде срушен ...
сите 40 | | | веќе видена

Ако досега го следевте профилот на Твитер @POTUS ќе забележите дека дошло до промени. Наместо фотографијата на Барак Обама сега тука е сликата на Доналд ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Гамбија моментално врие политичка криза, а туристичките агенции се приморани да евакуираат илјадници туристи кои отпатувале од Европа. После пропаста на ...
сите 21 | | | веќе видена

Доналд Џон Трамп со положувањето на свечена заклетва ја презеде функцијата претседател на САД и го замени Барак Обама кој остана да ја проследи инаигурацијата ...
сите 27 | | | веќе видена

Единствен проблем беше снегот, а сега се појави и друг. Возачите да внимаваат посебно ако патувате кон планинскиот премин Плетвар . На овој патен правец поради ...
сите 438 | | | веќе видена

Сите очи во моментов се вперени кон Америка и Доналд Трамп. Новиот американски претседател Доналд Трамп влезе денес пред 16 часот во Белата куќа, каде го ...
сите 49 | | | веќе видена

Денес, во 12:00 ч. во салонот на Аутомакедонија во Автокоманда беа доделени наградите од Шпаркастичната наградна игра, која беше организирана од Шпаркасе Банка ...
сите 2 | | | веќе видена

next