Фактор

Најмалку три лица се повредени во францускиот град Лил, откако непознат напаѓач отворил оган недалеку од метро станицата „Порт Д’Арас“. Како што пренесува ...
сите 18 | | | веќе видена

Зијадин Села, претседател на ДПА-ДР и Алијансата за Албанците смета дека предлогот на Груевски за малцинска влада значи директен чекор кон федерализација. ...
сите 515 | | | веќе видена

Новата реформска влада која наскоро ќе биде формирана, во која ќе учествува и ЛДП, ќе вложи сериозни и одлучни напори за приклучување на државата во ЕУ, за и ...
сите 31 | | | веќе видена

Концесионерот на Охридско езеро испратил до Министерството за земјоделство барања за мораториум за лов на охридска пастрмка во следните десет години, но за ...
сите 11 | | | веќе видена

Политичката криза која трае повеќе од две години полека почнува да еродира голем број значајни мотори на економијата користејќи ги најголем дел од каналите на ...
сите 27 | | | веќе видена

Од ноќеска почнува летното сметање на времето. Стрелките на часовникот треба да се поместат еден час напред и наместо 02 да означуваат 03 часот. Ваквото ...
сите 95 | | | веќе видена

Недозволиво е граѓаните и Република Македонија да бидат заложници на стравовите на Груевски. Низ институциите на системот, ќе биде избран новиот претседател на ...
сите 515 | | | веќе видена

Изјавата на Артан Груби, шефот на кабинетот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во телевизиска дебата дека сега е добра шанса за менување на името на државата, ...
сите 30 | | | веќе видена

Европратеникот Иво Вајгл или нешто не разбрал или свесно се става на страна аболицираниот криминалец Зоран Заев и неговите сценаристи со пласирање на лаги и ...
сите 113 | | | прочитана: 674 | веќе видена

next