Фактор

Во моментов се уште трае напнатата ситуација во Собранието каде се случува вистинска драма. Парламентарното мнозинство и пратениците уште не ја напушта ...
сите 82 | | | веќе видена

Дел од демонстрантите на протестот на „За заедничка Македонија“ како да одржаа генерална проба и тргнаа да ја отстранат оградата пред Собранието на Република ...
сите 39 | | | веќе видена

Зеќирија Ибрахими, пратеникот од редовите на БЕСА, денешната жестока Собраниска седница ја заврши со пеење на албанската химна од говорница. Тој посочи дека ...
сите 82 | | | веќе видена

Ви се досадија ли популарните градови, кои се полни со толпи туристи? Барате авантури и возбуда? Тогаш овие дестинации се вистински за вас. Но, внимавајте - ...
сите 11 | | | веќе видена

За време на посетата на Германија Иванка Трамп, ќерката на претседателот на САД, соопшти дека ќе формира фонд за финансирање на жени претприемачи од целиот ...
сите 77 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, обвини дека претседателот на СДСМ, Зоран Заев е под притисок да спроведе редефинирање на државата и затоа сака да ...
сите 245 | | | веќе видена

А.А. (33) од Кичево е уапсена за оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем. Таа од 20 април до 22 август лани украла платежна картичка од ...
сите 21 | | | прочитана: 185 | веќе видена

Уште две основни училишта, Димо Хаџи Димов и Војдан Чернодрински добија донација, едукативен сообраќаен полигон, од компанијата ОКТА. На овие полигони ...
сите 45 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска во Собранието кажа дека одлуката за избор за претседател на Собранието наскоро ќе се случи. „Претседател на Собранието ќе ...
сите 286 | | | прочитана: 1427 | веќе видена

Директорот на ЈП „Водовод“, Александар Атанасов донел одлука за повлекување на оружјето кое стражарската служба го користи за обезбедување на 16 најзначајни ...
сите 18 | | | веќе видена

Секој има слушнато за островите Фиџи, Јамајка, Бермуди ... Но на светот има многу убави мали островчиња, целосно непознати и неоткриени од туристите. Да, тие ...
сите 6 | | | веќе видена

next