Фактор

„Таравари за претседател“, „Алал вера министре“, „Доктор Арбен изненадуваш со ентузијазмот“. Ова се најчесто коментарите за новиот министер за здравство, Арбен ...
сите 67 | | | веќе видена

Новоотворена либерална џамија во Берлин, Германија во којашто мажите и жените може заеднички да се молат, а жените не мора да бидат покриени наиде на гневни ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден од најплатените и најпознати холивудски актери Џорџ Клуни ја продаде својата компанија за производство на алкохолниот пијалок текила за милијарда долари. ...
сите 23 | | | прочитана: 285 | веќе видена

На планетата моментално живеат 7,6 милијарди луѓе, а тој број ќе биде зголемен на 9,8 милијарди до 2050 година, и на 11,2 милијарди до 2100 година, се наведува ...
сите 25 | | | веќе видена

Секое знаење и вештина може да се продаде, да се претвори во пари и да му олесни на домашниот буџет. Ива Урдаревиќ Спировска, (25) од Скопје, со изработка на ...
сите 8 | | | веќе видена

Сара Бегби и Бетани Силкокс со години работеле како дел од персоналот на јахти на богаташи. Силкокос така им служела на бизнис луѓе и членови на кралски ...
сите 3 | | | прочитана: 918 | веќе видена

Екстремистите од организацијата „Исламската држава“ кренаа во воздух дел од џамијата Ал Нури во стариот дел на Мосул и нејзиното познато наведнато минаре. ...
сите 50 | | | прочитана: 1261 | веќе видена

Законот за работни односи со кој се предлагаат измени со цел продолжување на породилното отсуство, разгледување на годишните извештаи на неколку институции ...
сите 92 | | | прочитана: 214 | веќе видена

Официјално летото пристигна а со него и топлото време. Токму вистинско жешко време ќе имаме во текот на денешниот ден . Максималните температури ќе се движат ...
сите 4 | | | веќе видена

Нелегални и “фингирани закони“, силна пропаганда , корупција - единаесет годишното бескрупулозно владеење на партијата ВМРО-ДПМНЕ, за граѓаните претставува ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерот за земјоделие со вончовечки напори бара деновиве решение за проблемите со кои се соочуваат овоштарите. Поради ниската откупна цена и немањето ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешниот министер за правда Михајло Маневски ги критикува најавите на премиерот Заев за промени во правосудството кое наместо да донесат реформи се во ...
сите 57 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска оствари работен состанок со министерот за финансии Драган Тевдовски, министерот за земјоделство, ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска се сретна со амбасадорот на Република Франција во Република Македонија, Кристијан Тимоние. Од ...
сите 36 | | | веќе видена

Голем инцидент се случи на меѓународниот аеродром „Бишоп“ во Флинт, Мичиген, каде еден полицаец од аеродромското обезбедување бил прободен во вратот со нож. ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа објаснувањето на Министерството за финансии за новото задолжување кое е наменето за враќање на стари долгови туку дека вината за ...
сите 66 | | | прочитана: 422 | веќе видена

next