Фактор

Повторно е одложена исплатата на субвенциите, а земјоделците се извисени. Причината за неисплатата е испитот на директорот Златков по англиски јазик кој цела ...
сите 33 | | | веќе видена

Европската комисија ќе и претстави на Велика Британија сметка во износ од 60 милијарди евра и дури по плаќањето ќе може да ја напушти Унијата. Ова го изјави ...
сите 41 | | | веќе видена

СДСМ продолжува со апелите дека решение за политичката криза и закочените процеси ќе бара преку придвижување на работите во Собранието каде има јасно ...
сите 123 | | | прочитана: 418 | веќе видена

„Јас внимавам“ е новата кампања на ОКТА во соработка со Министерството за внатрешни работи насочена кон зголемување на свесноста за подобрување на безбедноста ...
сите 88 | | | веќе видена

Вип и оваа година се вклучува во најголемата глобална еколошка активност “Часот н а планетата земја” . Оваа сабота, 25 март 2017, во периодот од 20.30 часот до ...
сите 95 | | | веќе видена

Се појави уште едно застрашувачко видео од терористичкиот напад во Лондон, и моментот кога Халид Масуд излетал на тротоар и ударил со автомобилот „хјундаи“ во ...
сите 310 | | | прочитана: 1555 | веќе видена

Во насока на продолжување на воспоставената пракса на Берзата за доделување на традиционалната годишна награда „Кристално ѕвоно” на најтранспaрентното ...
сите 2 | | | веќе видена

Северна Кореја подготвува нов нуклеарен обид. Ова го покажуваат податоците на американското разузнавање, цитирани од AFP. Пред неколку дена Северна Кореја ...
сите 40 | | | веќе видена

Хлаид Масуд, кој во средата прегази три лица на Вестминстерскиот мост и усмрти со нож полицаец пред зградата на британскиот парламент, за да потоа го пукаат и ...
сите 310 | | | прочитана: 1601 | веќе видена

Aмбасадорот на Франција во Македонија, Кристијан Тимоние во интервју за МИА вели дека за излез од политичката криза потребно е општиот интерес да дојде во ...
сите 23 | | | веќе видена

next