Првата дама на САД Меланија Трамп пристигна во петокот на сончевиот италијански остров Сицилија, каде што нејзиниот сопруг учествува на самитот на Групата ...
сите 72 | | | прочитана: 12278 | веќе видена

 Заблуда е дека сексот може да го поправи односот во кој едната страна не сака заедничка иднина, а подобро е да го избегнувате и доколку во тој момент не сте ...
сите 48 | | | прочитана: 3603 | веќе видена

По повод трагичниот крај на концертот во Манчестер при што во терористички напад загинаа 22 лица, а 59 беа повредени, познатата пејачка Аријана Гранде соопшти ...
сите 66 | | | прочитана: 8784 | веќе видена

Таканаречените „лајт“ цигари се опасни по здравјето како и обичните цигари и веројатно допринеле за зголемената појава еден вид на рак, покажала една нова ...
сите 16 | | | веќе видена

Во деведесетите години од минатиот век Ева Херцигова беше едно од најбараните лица во светот на моделството, а денес ретко кој би ја препознал. Чешката ...
сите 6 | | | прочитана: 357 | веќе видена

-Секоја клетка на мозокот е машина која произведува пептиди, а кои може да се наречат рецептори. Тие овозможуваат комуникација меѓу клетките и ја претставуваат ...
сите 12 | | | веќе видена

Децата многу поинаку размислуваат од возрасните, имаат посилни емоции и се многу поискрени. Токму заради тоа треба да се размисли за многу работи пред да ...
сите 32 | | | прочитана: 468 | веќе видена

Света Елена е сместена 2.000 километри западно од реката Куена, што се наоѓа на границата меѓу Намибија и Ангола, во југозападниот дел на Африка, и 4.000 ...
сите 11 | | | прочитана: 1157 | веќе видена

Приватниот авион што некогаш му припаѓал на кралот на рокенролот, Елвис Присли, за 430.000 долари вчера е продаден на аукција, откако повеќе од 35 години ...
сите 28 | | | прочитана: 1646 | веќе видена

Сопругот на премиерот на Луксембург Гзавие Бетел позираше на фотографирањето со сопругите и девојките на останатите лидери на НАТО. Готје Дестенеј , за време ...
сите 9 | | | прочитана: 266 | веќе видена

Убавата чешка манекенка Петра Немцова на филмскиот фестивал во Кан се појави во неверојатен фустан под кој го покажа своето меѓуножје. 38-годишната Петра која ...
сите 7 | | | веќе видена

Како што во последните месеци од Русија низ остатокот на светот се прошири вирусот на опасна онлајн игра „Син кит“, по неколку месеци е уапсен и нејзиниот ...
сите 20 | | | прочитана: 1956 | веќе видена

next