Речиси по 24 часа откако е доделен Оскарот за најдобар филм на филмската екипа за „La La Land“ наместо на вистинскиот добитник, организаторите објаснија кој е ...
сите 89 | | | прочитана: 4321 | веќе видена

Повеќе од пет милијарди луѓе ќе имаат мобилни телефони до крајот на годината, се наведува во студијата на Светската асоцијација на оператори (ГСМА). Извештајот ...
сите 21 | | | веќе видена

Видете кога и под какви услови различните хороскопски знаци се заљубуваат. Овен Овенот се вљубува, откако има предизвик, сака уникатни работи, цвеќиња. Се ...
сите 23 | | | прочитана: 1059 | веќе видена

Катарина Ивановска со својот партнер Цобе, со кого веќе неколку години е во врска, го очекува своето прво дете. Супермоделот е во шестиот месец од бременоста, ...
сите 3 | | | веќе видена

Актерот Рајан Гослинг е сон на многу жени и девојки низ светот, па не е ни чудо што пола свет крена паника кога тој наместо со својата сопруга Ева Мендез, на ...
сите 15 | | | прочитана: 306 | веќе видена

Петгодишно девојче починало пет часа откако докторката одбила да го прими на преглед. На Ели Меј Кларк и на нејзината мајка им било речено дека задоцниле за ...
сите 6 | | | прочитана: 586 | веќе видена

 Џими Кимел, водителот на Оскари 2017, реши на комичен начин да објасни што се случило за време на доделувањето на наградата за Најдобар филм. На неговото ток ...
сите 12 | | | веќе видена

Погледнете ги модните комбинации на славните личности кои ги носеа на забавата на Vanity Fair којашто се одвиваше по доделувањето на Оскарите! Елегантни, ...
сите 7 | | | прочитана: 208 | веќе видена

 Кога Рикардо Бофил случајно налетал на распадната цементарница во 1973-та година, тој веднаш видел можност да креира нешто навистина уникатно. Сега, речиси ...
сите 3 | | | веќе видена

Постојат интересни начини на кои можете да ја користите алуминиумската фолија за здравје и враќање на енергијата. Алуниумската фолија не морада биде ...
сите 6 | | | веќе видена

Родителите на 15-годишното момче кое умрело поради нетретиран дијабетис и глад, се прогласени за виновни за убиство од прв степен, пренесува „Индепендент“. ...
сите 7 | | | прочитана: 328 | веќе видена

Кормак МекКарти е американски писател чии дела се меѓу најпродаваните во модерното време. Освен што е писател, награден со Пулицерова награда , тој е и студент ...
сите 2 | | | веќе видена

Српската пејачката Јелена Карлеуша им приреди вистинско шоу на своите фанови.Пејачката соблекла момче на сцена, му ја скинала маицата, му мавала шамари и го ...
сите 21 | | | прочитана: 8099 | веќе видена

Девојката се вика Валентина, а потекнува од Русија и е една од најеластичните личности што ќе ги сретнете на интернет. Покрај тоа што оваа девојка е еластична, ...
сите 7 | | | прочитана: 524 | веќе видена

Мажи, ако сакате вашата партнерка точно да знае што сака, секогаш да биде расположена за разни „игри во кревет“ и во исто време да ги знае сите ваши скриени ...
сите 9 | | | прочитана: 275 | веќе видена

Македонскиот композитор и продуцент, Јован Јованов продолжува со интернационалната кариера. Имено, познатиот музичар доби сертификат и награда „Онорабл меншн ...
сите 4 | | | веќе видена

next