На Твитер се појавила фотографија од куп змии, кои кај многумина создадоа страв во коски. Оваа чудна појава е потполно природна, се работи за парење на змиите, ...
сите 3 | | | веќе видена

Фотографиите кои ги објавувате на социјалните мрежи зборуваат за вас многу повеќе отколку што мислите. Постојано објавувате селфи? Групни фотографии со вашата ...
сите 28 | | | прочитана: 4855 | веќе видена

Богатиот репетоар со кој „Браво бенд“ настапуваат ширум земјава на разни јавни и приватни случувања, сега доби пакување и во видео формат. Станува збор за 21 ...
сите 4 | | | веќе видена

Мерион Кели и нејзиниот брат, малото бебе Џејмс, станаа светски познати кога упаднаа во собата додека нивниот татко даваше интервју за ББЦ. Видеото стана хит ...
сите 2 | | | веќе видена

Полицајката Хана Хаверс ја дуплирала својата плата од 5.000 евра месечно кои ги заработува како стриптизета. Таа денес р аботи само 12 ноќи во месец и вели ...
сите 6 | | | веќе видена

„Плус сајз“ моделот и заштитното лице на производителот на долна облека „Aerie“, Искра Лавренце, често била на мета на предрасудите поради својот изглед и ...
сите 5 | | | веќе видена

Љубителите на теориите на заговор тврдат дека роверот на НАСА на Марс пронашол остаток од дрва, како и вонземјански череп. Роверот "Curiosity" инаку редовно ...
сите 8 | | | веќе видена

Доколку имате сува кожа на која почнале или веќе се дефинирале сини брчки, пролетните сончеви зраци дополнително ќе ја исушат и ќеја избрчкаат. Затоа ви е ...
сите 7 | | | прочитана: 295 | веќе видена

Засега објавена е една фотографија која треба да послужи како доказ дека хакерите се сериозни, а на фотографијата, сопругата на Павел позира гола пред ...
сите 4 | | | веќе видена

Елена Ристеска денот најчесто го минува со својата сакана внука Делфина, од чија детска и чиста љубов целосно блеска од среќа. Елена одлично маневрира со ...
сите 9 | | | прочитана: 475 | веќе видена

Дизниевиот филм Frozen е еден од најгледаните анимирани филмови, кој стана омилен не само на помладата, туку и на постарата популација. Приказната за двете ...
сите 2 | | | веќе видена

Царскиот рез стана мега популарен, се чини дека бројот на породувања со царски рез расте многу брзо и многу жени искрено се изјаснуваат дека сакаат да се ...
сите 5 | | | веќе видена

Во одредени случаи со отстранувањето на влакненцата од телото мора да се внимава... Ако не внимаваме, би можеле да добиеме несакани инфекции. На пример, не ...
сите 2 | | | прочитана: 237 | веќе видена

next