На пикантериите и сочните случување кои се вртат околу новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп им нема крај. Имено, двајца соработници од тимот на ...
сите 11 | | | прочитана: 581 | веќе видена

Камионџијата од Охајо го шокирал болничкиот персонал кога се вратил во живот, откако скоро еден час изгубил пулс, по силен срцев удар, но тој тврди дека она ...
сите 3 | | | веќе видена

Многу актери често минуваат низ апсолутно неверојатни трансформации само за да станат сосема поинакви, токму за потребите на своите улоги. Но, малкумина од нив ...
сите 2 | | | веќе видена

Катарина Гардијан привлече огромно внимание со појавувањето на “Пинкови ѕвезди“, иако младата пејачка многумина ја познаваат по нејзините настапи по клубовите. ...
| | веќе видена

Проучувањето на последиците од ткн кислородна катастрофа во далечното минато на Земјата покажало дека животот можел да исчезнува и повторно да се појавува ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако се работи за едноставни работи, многу луѓе не знаат или забораваат дека подмачкувањето е решение доколку ви шкрипи рачката или механизмот. Доколку редовно ...
| | веќе видена

Кучињата секогаш знаат да не импресионираат со својата лојалност и љубов која ни ја пружаат и радоста која ни ја носат во нашите животи. Ден поминат без куче е ...
сите 2 | | | веќе видена

Состојки: Урми Кандирана кора од портокал Ореви или бадеми Марципан За глазурата: црно чоколадо и малку путер Приготвување: Урмите пресечете ги по должина и ...
| | веќе видена

На паркинг во Ново Лисиче возило остана без четирите тркала. Фотографиите објавени на Фејсбук говорат за незгодната ситуација која снајде скопјанец. /* Example ...
сите 8 | | | прочитана: 808 | веќе видена

Оваа билка се препорачува и за лечење на болести на зависност, а особено е корисна во процесот на одвикнување од цигарите. Билката валеријана ...
сите 2 | | | веќе видена

next