Банско сеуште го одржува епитетот за најпобарувана зимска дестинација за македонските туристи . Изобилува со многу хотели, симпатични ресторанчиња и секако ...
сите 3 | | | веќе видена

Карираните одела се совршен избор за формални пригоди, а истовремено се сосема соодветна варијанта за деловен стајлинг. Она што е особено интересно кај ...
| | веќе видена

Музејот на современата уметност „Гараж“ во Москва ги покани странските куратори да присуствуваат на првото триенале на руската современа уметност, кое ќе се ...
сите 3 | | | веќе видена

Милан Топаловиќ Топалко беше гостин во емисијата „Ѕвездите на Гранд Специјал„, каде што уште еднаш ја отпеја својата песна “Љубовна терапија“. Музиката за ...
сите 3 | | | веќе видена

Повеќе од 6 месеци две ленти од вкуно 4 на улицата Лондонска во скопско Тафталиџе се затворени за сообраќај заради изградба на приватна зграда. Како што можете ...
сите 2 | | | веќе видена

Хрватските пејачи Оливер Драгојевиќ и Џибони ќе одржат заеднички концерт во Вип арената во салата „Борис Трајковски“ на 4 март. Картите се пуштени во продажба ...
| | веќе видена

Овој охриѓанец без разлика на количината на снег на патот храбро тргна само со лопата. Фотката која се појави на Фејсбук страната на Ѕидот на сообраќајниот ...
сите 8 | | | прочитана: 225 | веќе видена

Можеби мислите дека можете одлично да функционирате со неколку часа спиење, но немојте да ги избегнувате потребните часови за спиење затоа што од тоа зависи ...
сите 2 | | | веќе видена

next