Индепендент – ЛондонХристијанството била софистицирана владина пропагандна метода која се користела да се смират субјектите во Римската империја, тврди ...
сите 13 | | | веќе видена

Иван Цветковиќ кој уште го нарекуваат и „српски Спајдермен“, веќе седум години се занимава со алпинистичко миење на прозорци и вели дека се навикнал на ...
сите 4 | | | прочитана: 360 | веќе видена

Баба Ванѓа е најпознатата јасновидка за иднината на светот. Почина во 1996 година, а сѐ досега се оствариле нејзините претскажувања за случувањата во светот. ...
сите 7 | | | прочитана: 1427 | веќе видена

Шведска ги огласи сите свои села на Интернет платформа за барање на сместување, “Airbnb”, рекламирајќи се како земја која секој може да ја посети, да дојде да ...
сите 7 | | | веќе видена

Поп дивата Јелена Карлеуша има армија фанови, но и голема група на луѓе кои не ја сакаат, па едвај чекаат пригода за да прокоментираат нешто лошо под нејзините ...
сите 28 | | | прочитана: 3889 | веќе видена

на социјалните мрежи не престануваат да го коментираат фустанот на 64-годишната сопруга на новиот претседател на Франција Емануел Макрон – Брижит Троно. Во ...
| | веќе видена

Професионалната фотографка Камила Лима, неодамна дознала за двете стари дами, близначките Марија Пигнатон Понтин и Паулина Пигнатон Пандолфи од Бразил, наскоро ...
сите 15 | | | веќе видена

Снежана Дивац, сопругата на славниот кошаркар Владе Дивац, проговори за долгата и тешка борба со мистериозната болест, која веќе со години и го загорчува ...
сите 4 | | | прочитана: 232 | веќе видена

Нашата лото девојка Марјана Станојковска со најновата фотографија на Фејсбук го запали интернетот. Само по бањарка која ја подигнува со рацете, совршено ги ...
сите 8 | | | веќе видена

Тумот од 16 килограми бил изваден од абдоменот на 37-годишна тетовка, која се јавила на гинеколошки преглед во ординација во Тетово откако забележала дека во ...
сите 3 | | | прочитана: 324 | веќе видена

Овој природен рецепт е спас за телото бидејќи ја подобрува функцијата на внатрешните органи, ја чисти крвта и го зајакнува имунитетот. И не само тоа, туку ги ...
сите 3 | | | веќе видена

next