Нова Македонија

Новиот кинески концепт на меѓународни односи ја има предвид изменетата меѓународна сцена на односи и се темели на принципите на соработка врз начелото „сите се ...
| | веќе видена | слични

Убедливото гласање за Резолуцијата за Република Македонија на денешниот состанок на Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент (АФЕТ) е израз на ...
| | веќе видена | слични

Советот на Европската Унија вчера ја усвои регулативата за ревидирање на механизмот за суспензија, која може да се примени за сите постојни договори за визната ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите денеска упати барањедо ...
сите 10 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение обвини дека лидерот на СДСМ Зоран Заев не чувствува никаква одговорност кон заштитата на државните и националните интереси ...
сите 48 | | | веќе видена

Шефот на Одборот за разузнавачки работи на Претставничкиот дом, Девин Нунез, изјави дека нема докази за постоење контакти меѓу луѓето кои ја воделе кампањата ...
сите 7 | | | веќе видена

Во северна Африка треба да се постават кампови за сместување мигранти, изјави вчера министерот за надворешни работи на Австрија, Себастијан Курц, во разговор ...
сите 20 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска првпат ќе се обрати во Конгресот, а една од темите ќе биде и барањето за значително зголемување од речиси девет ...
сите 16 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување и добрососедски односи, Јоханес Хан ја повика Турција да ги почитува нормите за добрососедство, пишува грчкиот весник „Та ...
сите 112 | | | веќе видена

Бегалците и мигрантите се соочуваат со сериозни опасности во обид да стигнат до Европа, се наведува во извештајот на Високиот комесаријат за бегалци на ОН ...
сите 14 | | | веќе видена

next