Нова Македонија

Најмалку шест лица, меѓу кои и две деца, се повредени откако жена со автомобил влетала во група луѓе пред спортскиот центар „Вестгект“ во Њукасал, каде се ...
сите 155 | | | прочитана: 1338 | веќе видена

На програмата на петтото издание на интернационалниот театарски фестивал „Битола Шекспир фестивал“ вечерва во Народниот театар во Битола ќе биде изведена ...
сите 93 | | | веќе видена

Во духот на празникот, ви упатувам честитки со желби за лична среќа и духовен мир, а на сите припадници на исламската вероисповед во земјава им посакувам ...
сите 155 | | | прочитана: 885 | веќе видена

Ден по самоубиствените напади во Пакистан, властите соопштија дека бројот на загинатите се зголемил и изнесува најмалку 73 лица.Во двојниот бомбашки напад на ...
сите 39 | | | веќе видена

Гангстерот Џон Францезе, познат под прекарот Сани, излезе од затвор на 100-годишна возраст, откако беше највозрасниот осуденик во САД, пренесуваат ...
сите 25 | | | прочитана: 6219 | веќе видена

Кошаркарската репрезентација на Шпанија е првиот финалист на Европското првенство за жени што се одржува во Чешка. Во првото полуфинале Шпанија ја победи ...
сите 198 | | | веќе видена

Фудбалска федерација на Македонија упати апел до сите институции и тела кои се вклучени во организација на Суперкупот на УЕФА, конструктивно да пристапат кон ...
сите 96 | | | прочитана: 298 | веќе видена

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор од значење за Републиката АДИССДП ги оценува како неточни и невистините ...
сите 62 | | | прочитана: 457 | веќе видена

Највисока температура денеска е измерена во Демир Капија и Гевгелија од 37 степени. Следува Струмица со 35, Скопје 34, Штип, Битола и Виница 33, Тетово, Прилеп ...
сите 334 | | | веќе видена

На граничните премини Богородица и Дојран и попладнево има задржувања подолги од еден час, информираат од АМСМ.На останатите гранични премини нема задржувања ...
сите 85 | | | прочитана: 272 | веќе видена

next