Нова Македонија

Министерот за надворешни работи на Република Турција Мевљут Чавушоглу утре ќе престојува во работна посета на Македонија.Министерството за надворешни работи ...
сите 204 | | | веќе видена

21. ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА ФУДБАЛЕРИ ДО 21 ГОДИНА (16-30 ЈУНИ, ПОЛСКА)Репрезентациите на Македонија и на Шпанија за фудбалери до 21 година, вечерва, од 20.45 ...
сите 164 | | | веќе видена

Кумановскиот бенд „Кара“ ќе настапи како предгрупа на „Тивери корпорејшн“ на претстојниот настап во рамките на фестивалот „Скопје колинг“ што ќе се одржи во ...
сите 6 | | | веќе видена

Тркалезна маса на тема „Лексикографските трудови во Македонија“ ќе се одржи вечерва, со почеток во 20 часот, во Конгресниот центар во Охрид, во организација на ...
сите 16 | | | веќе видена

Со доделувањето на наградите во Прилеп заврши 52. издание на МТФ „Војдан Чернодрински“, кое донесе пресек на остварувањата во македонските театри меѓу два ...
сите 105 | | | веќе видена

Во пресрет на клучниот натпревар против Чешка од квалификациите за пласман на Европското првенство во Хрватска 2018, навивачите на Македонија денеска ќе имаат ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев испрати телеграма со сочувство до канцеларката на Германија Ангела Меркел по повод смртта на ...
сите 30 | | | прочитана: 747 | веќе видена

next