Нова Македонија

Неопходна е соработка, а не мешање во внатрешните работи и силно почитување на сувереноста и интегритетот на секоја држава. Само така регионот ќе оди напред и ...
сите 66 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ смета дека тврдењата на Петар Атанасов од СДСМ за повици од директори кон ученици за учество на протести под директива на ВМРО-ДПМНЕ, се очаен обид ...
сите 164 | | | веќе видена

На 82 - годишна возраст во Велес почина Перо Трајков еден од доајените на македонското новинарство и пионер на дописничката мрежа на најстариот весник „Нова ...
сите 2 | | | веќе видена

Градските власти на Мадрид објавија план за забрана на движење на стари автомобили низ центарот на градот од 2025 година, со цел да се намали загадувањето на ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за образование на СДСМ Петар Атанасов денеска побара директорите на училиштата да се спротивстват на, како што тврди, однесувањето ...
сите 44 | | | веќе видена

Иницијатива за продолжување на Конститутивната седница на Собранието со пратенички потписи се очекува да биде упатена до поранешниот спикер Трајко Вељаноски, ...
сите 425 | | | прочитана: 168 | веќе видена

Европската перспектива на сите земји од Западен Балкан останува. Европската унија е подготвена да даде силен придонес за понатамошна интеграција на земјите од ...
сите 83 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел оцени дека парламентарните избори во Холандија, што се одржаа вчера, се „добар ден за демократијата“.- Многу бев задоволна ...
сите 148 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј ја отфрли можноста за организирање втор референдум за независност на Шкотска пред пролета 2019 година, порачувајќи и на ...
сите 62 | | | веќе видена

Двојните стандарди на либералниот поредок нам ни го оспорија правото на идентитет, но и правото на просперитет, порача претседателот на Република Македонија, ...
сите 57 | | | веќе видена

next