Нова Македонија

Пратениците во Европскиот парламент ги повикаа Европската Унија и националните власти на земјите-членки на Унијата дека треба да обезбедат итна помош за да им ...
сите 15 | | | веќе видена

Седумдесет и седум лица загинаа во вчерашниот бомбашки напад врз воен камп во северно Мали, изјави денеска портпаролот на француската армија. Франција презеде ...
сите 32 | | | веќе видена

Иран не е загрижен и има други опции доколку новиот американски претседател Доналд Трамп го поништи нуклеарниот договор меѓу Техеран и шесте светски сили, ...
сите 14 | | | веќе видена

Машката македонска ракометна репрезенација немаше многу време за одмор на Светското првенство што се одржува во Франција.По синоќешниот тежок меч против ...
сите 43 | | | веќе видена

Шведскиот премиер Стефан Лофен изјави дека неговата земја е против тоа Европска Унија да ја казнува Велика Британија, поради одлуката да ја напушти Унијата.Во ...
сите 101 | | | веќе видена

Иранската телевизија Прес-ТВ јави дека 30 пожарникари загинаа при уривање на 17-катницата во Техеран, која беше зафатена од пожар.Сѐ уште нема информации за ...
сите 24 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишниот Петар Рупески од населбата Варош беше најсреќен меѓу неколкуте стотини верници кои денеска влегоа во студените води на Охридското ...
сите 365 | | | веќе видена

next