Нова Македонија

Британска авиокомпанија „Бритиш ервејс“ соопшти дека ги откажа сите летови од главните лондонски аеродроми „Хитроу“ и „Гетвик“ што беа планирани до седум часот ...
сите 13 | | | веќе видена

Патнички автобус, движејќи се по редовната рута Кастамону-Анкара, утринава се превртел на патот, во близина на Калеџик.Според податоците на локалните власти во ...
сите 33 | | | веќе видена

Крајот на мај е периодот во кој Македонците во Република Хрватска одржуваат низа манифестации за да ги презентираат своите достигнувања на полето на културата ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Берлинскиот „Прима Центар“ од вчера е отворена изложба на македонската уметница Михаела Јовановска, која што германската публика ќе може да ја проследи до ...
сите 20 | | | веќе видена

Учесниците на Самитот на Големата седморка - седумте најразвиени индустриски држави - се уште не постигнале согласност за два проблема во текстот на завршната ...
сите 26 | | | веќе видена

Претседателот на Исламската верска заедница на Косово, Наим Трнава побара од албанските власти одлагање на датумот за одржување на парламентарнте избори за ...
сите 83 | | | веќе видена

Британската влада одлучи од денеска да го намали степенот на заканата од терористички напад, од досегашната „критична“ во „голема“.Според кабинетот на ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп објави денеска на Твитер дека сојузниците од НАТО ги зголемуваат придонесите во буџетот на организацијата, два дена откако ...
сите 157 | | | веќе видена

Зетот на американскиот претседател Доналд Трамп и советник во Белата куќа Џаред Кушнер, предлагал воспоставување на тајна „комуникациска врска“ со Москва, само ...
сите 49 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на 22-от конгрес на партијата изјави дека живот во Македонија мора да има и граѓаните по 11 години ќе имаат своја реформска Влада. ...
сите 93 | | | веќе видена

Општината Струмица вчера реагираше на објава од Управата за хидрометеоролошко работи на фејсбук. Општината истакна дека фотографијата е лажна, односно дека не ...
сите 39 | | | веќе видена

Во беровската гимназија „Ацо Русковски “ денеска матурски испит по предметот мајчин јазик и литература полагаат 94 матуранти. Како што истакна диеректорот на ...
сите 71 | | | веќе видена

next