Нова Македонија

Билјана Пешевска на 22 април ќе наполни девет години. Животот и беше идиличен, каков што е вообичаено на село. Со својот три години постар брат Лука поминуваа ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе го прими сер Алан Данкан, државен министер за Европа и Америка на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна ...
сите 197 | | | веќе видена

Пратениците од редовите на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), кои ќе бидат против договорот за демаркација на границата со Црна Гора, ќе немаат можност да ја ...
сите 20 | | | веќе видена

Централното претседателство на ДУИ денеска треба да заседава во Мала Речица, односно да продолжи со решавање на отворените прашања во преговорите со СДСМ за ...
сите 159 | | | веќе видена

Македонското патриотско здружение „Тврдокорни“ за денеска најавија мирен марш со црна облека и без партиски обележја. Маршот ќе се одржи под мотото „Марш за ...
сите 77 | | | веќе видена

Во Бугарија денеска официјална почнува изборната кампањата за предвремените парламентарни избори закажани за 26 март.Кампањата официјално завршува на полноќ на ...
сите 14 | | | веќе видена

Судењето против поранешниот претседател на Кривичниот суд, судијата Владимира Панчевски денеска повторно се одложи на барање на одбраната. Судскиот процес, кој ...
сите 26 | | | веќе видена

„Политички коректни“ е насловот на изложбата на цртежи од македонскиот уметник Сали Ертунч. Изложбата ќе може да се посети од сабота до 11 март во скопската ...
сите 9 | | | веќе видена

Екипата на Ајакс избори пласман во осминафиналето од Лига Европа откако вечерва во реваншот од 1/16 финалето на домашен терен ја победи Легија со 1:0. Стрелец ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска заедно со членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски и секретарот на ВМРО-ДПМНЕ за ...
сите 197 | | | прочитана: 239 | веќе видена

За првпат во последните три години денеска во Женева двете преговарачки страни во сирискиот конфликт седнаа една контра друга, кога пратеникот на ОН за Сирија, ...
сите 20 | | | веќе видена

Највисокиот по ранг воен офицер во САД, генерал Џозеф Данфорд, денеска изјави дека процесот на повторно разгледување на стратегијата за победа над групата ...
сите 6 | | | веќе видена

Италијанскиот министер за правда Андреа Орландо денеска најави дека ќе му биде ривал на поранешниот премиер Матео Ренци во трката за нов лидер на владеачката ...
сите 21 | | | веќе видена

next