Нова Македонија

Група вехабисти, кои босанските власти ги осомничија дека подготвувале терористички напади во Сараево за време на ланските новогодишни празници, најавија дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по влажни коловози, а остатоци од кашест снег има на коловозите.Јавното претпријатие „Македонија пат“ ...
сите 514 | | | веќе видена

Турското обвинителство денеска побара до 142 години затвор за копретседателот на главната курдска партија во Турција, Селахатин Демирташ, кој е обвинет за ...
сите 59 | | | веќе видена

Шкотската прва министерка Никола Старџен денеска изјави дека Шкотска мора да има опција за независност од Обединетото Кралство, доколку бидат отфрлени ...
сите 101 | | | веќе видена

Велика Британија ќе ги зачува врските со европските разузнавачки служби, откако ќе ја напушти Европската унија и ќе продолжи со неа да разменува информации, ...
сите 101 | | | веќе видена

Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска изјави дека нема шанси Иран повторно да преговара за нуклеарната спогодба со светските сили, доколку новоибраниот ...
сите 14 | | | веќе видена

Второто подготвително рочиште за предметот „Тврдина 2“, заврши денеска, со ново барање кое Судот му го наложи на Специјалното јавно обвинителство да се обрати ...
сите 79 | | | прочитана: 174 | веќе видена

Украинскиот министер за внатрешни работи Арсен Аваков изјави дека главна задача на безбедносните структури оваа година е обновување на суверенитетот во Донбас ...
сите 4 | | | веќе видена

СДСМ денеска обвини дека патиштата низ државата и градските улици не се исчистени од снегот, а причината за тоа, според нив, е застарената механизација и ...
сите 28 | | | веќе видена

next