Нова Македонија

Кина и Хонгконг се најголеми центри за фалсификувана стока, која се продава ширум светот, соопшти Европол.Во 2015 година речиси 86 отсто од фалсификуваните ...
сите 5 | | | веќе видена

Во просториите на Народниот правобранител денеска се одржа средба помеѓу Народниот правобранител Иџет Мемети и заменик претседателот на Владата задолжен за ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска присуствуваше на промоцијата на истражувањето за искористеноста на социјалните бенефиции и факторите ...
сите 24 | | | веќе видена

Посмртните останки на синот на поранешниот аргентински претседател Карлос Менем, се ексхумирани по 22 години од неговата мистериозна смрт.Официјалната верзија ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерот на Република Грција, Алексис Ципрас, денеска упати честитка до претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, по повод преземањето на ...
сите 21 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги известува сите заинтересирани за поднесување барања за користење ИПАРД средства од ...
сите 10 | | | веќе видена

Бизнисмени од Блискиот Исток ја избраа Македонија како можна земја за реализација на инвестиции во енергетиката, минералните суровини, туризмот, малите и ...
сите 19 | | | веќе видена

Отстранети се „дивите“ пазарџии лоцирани пред Зелениот пазар во Куманово во координирана акција на повеќе нституции, а врачени им се и опомени.Како што ...
сите 28 | | | веќе видена

Здружението на граѓани ХОПС, за континуирана финансиска поддршка на програмите за намалување на штетите од употреба на дроги денеска ја промовираше кампањата ...
сите 23 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп донесе одлука за Западен Балкан, со која се продолжуваат вонредните мерки кои пред 16 години ги донесе претседателот ...
сите 32 | | | веќе видена

Договорот за добрососедство со Бугарија ќе биде потпишан во три јазични верзии англиски, македонски и бугарски. Ако биде договорен, ќе биде потпишан и на ...
сите 282 | | | веќе видена

Македонскиот поет, писател за деца и антологичар Стојан Тарапуза и косовскиот поет академик Еќрем Баша се добитници на наградата „Книжевно жезло“ за 2017, што ...
сите 26 | | | веќе видена

Притисоците врз медиумската сфера во Македонија и врз судството, како и целокупната атмосфера во македонското општество по доаѓањето на новата власт во земјата ...
сите 170 | | | веќе видена

Македонија може да смета на поддршката од Обединетото кралство за своите евро и евро-атлантски аспирации, изјавил денеска Амбасадорот на Обединетото Кралство, ...
сите 36 | | | веќе видена

next