Нова Македонија

Прашањето околу проблемите со изградбата на автопатот Охрид – Кичево е актуелно, навистина има проблеми во изградбата на патот, и тие се посочени во извештајот ...
сите 79 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ќе ја усвои одлуката за дополнителна поддршка на овоштарите со шест денари за килограм праски предадени во преработувачки ...
сите 111 | | | веќе видена

Во Министерството за финанси активно се работи на подготовка на ребаланс на Буџетот за 2017 година. Министерот за финансии Драган Тевдовски најави дека ќе се ...
сите 52 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар со претставата „Животот е прекрасен“ во режија на Александар Морфов е победник на 41-то издание на фестивалот „Денови на сатира" во ...
сите 120 | | | веќе видена

Фудбалерот на Реал Мадрид, Португалецот Кристијано Роналдо, како и минатата година, е најпопуларниот спортист во светот, според анализата на познатата ...
| | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска имаше средба со бизнис делегација од Република Либан, предводена од Самер ...
сите 10 | | | веќе видена

Во Европа кошарката е на едно многу повисоко ниво од порано и веќе нема слаби репрезентации, свесни сме за тоа и ќе сториме сѐ за да стигнеме до пласман во ...
сите 87 | | | веќе видена

Советот на Народната банка на Република Македонија на денешната петта седница ја разгледа и усвои регулативата за сметководство и за финансиско известување за ...
сите 18 | | | веќе видена

Американскиот колектив „Тивери корпорејшн“, предводен од двоецот Роб Гарза и Ерик Хилтон, по долго време повторно дојде во Скопје да го одржи концертот што ѝ ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонската машка шаховска репрезентација минимално, со 1,5-2,5, загуби од Литванија во 2-то коло на 15-та Шаховска олимпијада (ШО) за слепи и визуелно ...
сите 16 | | | веќе видена

Славниот словенечки бенд „Лачни Франз“ во Македонија нема настапено уште од времето на поранешната заедничка држава, поради распаѓањето на Југославија, по што ...
сите 47 | | | веќе видена

next