Нова Македонија

Вкупно 120 милиони денари е штетата предизвикана од шумските пожари во Делчево и Македонска Каменица последниве година и половина, беше речено на денешниот ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука Рената Тренеска-Дескоска ги почна консултациите за најавените реформи во високото обрзование. Денеска таа имаше средба со ...
сите 36 | | | веќе видена

Избегнување директна сончева изложеност и престој на отворено од 11 до 17 часот, носење светла и лесна облека, заштитни очила и капа, консумирање лесна храна и ...
сите 45 | | | веќе видена

Триесетина ученици од средно училиште во британскиот град Ексетер дојдоа на школо со здолништа, бидејќи не им е дозволено по жештини да носат шорцеви, а не ...
сите 11 | | | веќе видена

В.А. (34) од Скопје се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила на булевар „Мито Хаџивасилев Јасмин“, поточно кај трговскиот центар ...
сите 119 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Резултатите од референдумот против отворање рудници на територијата на општина Гевгелија, имаат правна основа и се обврзувачки за локалната самоуправа, изјави ...
сите 40 | | | веќе видена

Прашањето околу проблемите со изградбата на автопатот Охрид – Кичево е актуелно, навистина има проблеми во изградбата на патот, и тие се посочени во извештајот ...
сите 103 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ќе ја усвои одлуката за дополнителна поддршка на овоштарите со шест денари за килограм праски предадени во преработувачки ...
сите 74 | | | веќе видена

Во Министерството за финанси активно се работи на подготовка на ребаланс на Буџетот за 2017 година. Министерот за финансии Драган Тевдовски најави дека ќе се ...
сите 79 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар со претставата „Животот е прекрасен“ во режија на Александар Морфов е победник на 41-то издание на фестивалот „Денови на сатира" во ...
сите 29 | | | веќе видена

Фудбалерот на Реал Мадрид, Португалецот Кристијано Роналдо, како и минатата година, е најпопуларниот спортист во светот, според анализата на познатата ...
| | веќе видена

next