Нова Македонија

Во Кочани ќе се градат пешачки и велосипедски патеки и ќе се реконструира стариот објект во планинарски дом на терените на Пониква на Осоговските планини во ...
сите 34 | | | веќе видена

Портпаролот на Белата куќа Шон Спајсер поднесе оставка. Според првични коментари во американски медиуми, оставката е поради назначувањето на Ентони Скарамучи ...
сите 36 | | | веќе видена

Тројца Палестинци ги загубија животите, а 400 се повредени при судири со израелската полиција во Ерусалим и Западниот брег по контроверзните безбедносни мерки ...
сите 22 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија отвара сериозни перспективи за Македонија, а од него Македонија има сериозна придобивка. Договорот ќе биде склучен кога ќе го ратификува ...
сите 357 | | | веќе видена

Жалбата на Едмонд Темелко е одбиена од страна на Апелациониот суд, кој одлучил на обвинетиот градоначалник на општина Пустец да му биде одземен пасошот, а тој ...
сите 66 | | | прочитана: 340 | веќе видена

Во кинескиот град со најголем број жители, Шангај, денеска е регистрирана рекордно висока температура од 40,9 степени Целзиусови.Болниците примија голем број ...
сите 8 | | | веќе видена

Патните делници Тетово-Јажинце и Шипковица-Бродец беа неколку часа во прекин поради излевање на речна вода и камења, но за среќа овој пат, тие се расчистени за ...
сите 134 | | | веќе видена

Во Велес и регионот нема заразни болести поврзани со нечиста и расипана храна. Ова денеска го изјави Билјана Трајкова од ЈЗУ Центар за јавно здравје-Велес.Таа ...
сите 9 | | | веќе видена

Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) ја укинува програма за поддршка на бунтовничките групи, кои се борат против силите на сирискиот претседател ...
сите 22 | | | веќе видена

Жалбите на решенијата донесени од Апелацискиот суд Скопје со кои е определена мерка притвор за тројцата обвинети во случаите „Таргет“ и „Тврдина“, Горан ...
сите 305 | | | прочитана: 1340 | веќе видена

Една од најспорните и сѐ уште неразјаснети теми и дилеми на релацијата пчелари-потрошувачи е кристализацијата на медот. Неупатените потрошувачи сметаат дека ...
сите 9 | | | прочитана: 163 | веќе видена

next