Нова Македонија

Борбата за престижната филмска награда „оскар“ за најдобар анимиран филм, веројатно е наједнострана досега, судејќи според заработката која ја остварија ...
| | веќе видена

Со проекција на филмот „Љубовни песни“ вечер во Кинотеката на Македонија ќе биде отворена новата сезона на Францускиот киноклуб.Како што информираат од ...
сите 27 | | | веќе видена

На 11-ти март, сабота, во хотелот „Александар Палас“, традиционално по 18-ти пат ќе се одржи „Виенскиот Бал“ во Скопје, во организација на Здружението за ...
сите 12 | | | веќе видена

Во Британската резиденција во Скопје, претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, се сретна со британскиот министер за Европа и за ...
сите 197 | | | прочитана: 611 | веќе видена

Пешак од Слатино на возраст од неполни 18 години се здобил со тешки повреди во сообраќајната несреќа што синоќа се случила на регионалниот пат Тетово - Јажинце ...
сите 17 | | | веќе видена

next