Нова Македонија

Заменик претседателот на Владата и министер за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, денеска во Валета, оствари средба со министерот за ...
сите 32 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Кристијан Керн денеска изјави дека Брегзит би требало да се спроведе брзо и без проблеми.– Брегзит е голем предизвик за целата Европска ...
сите 178 | | | прочитана: 184 | веќе видена

Авганистанската Влада соопшти денеска дека наскоро ќе почне да издава електронски лични карти.Таа тема се разгледува долги години, а воведувањето на ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за култура реагираше на денешното соопштение на СДСМ, кое се однесуваше на најавената реконструкција на Универзална сала. Во соопштението тие ...
сите 37 | | | веќе видена

Членовите на германската голема коалиција составена од блокот на Хриситијанско демократската унија и Христијанско социјалната инија (ЦДУ/ЦСУ) и од ...
сите 2 | | | веќе видена

За еден викенд, регистрирани се близу 300 прекршоци во сообраќајот на возачите од источна Македонија.- Од извршената контрола, констатиран е вкупно 291 ...
сите 65 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение реагира на денешната прес-конференција на градоначалникот на Скопје Коце Трајановски и министерката ...
сите 32 | | | веќе видена

Од септември се очекува да почнат градежните зафати во Универзалната сала т.е. Конгресен центар „Александар Македонски“, кои ќе опфатат целосна реконструкција ...
сите 32 | | | веќе видена

next