Веќе 29-годишната пејачка реши на најстраствен можен начин да го претстави новиот дечко – во базен во Шпанија, со шампањ и многу бакнежи. Кој е новиот ...
сите 19 | | | прочитана: 2065 | веќе видена

На натпреварот беа пристигнати фотографии од 140 земји во различни категории како Портрет, Апстракција и Живот Неодамна беа објавени победниците на Натпреварот ...
сите 10 | | | прочитана: 3154 | веќе видена

Актерот Чарли Шин, кој некогаш заработуваше по речиси два милиона долари од епизода за „Два и пол мажи“, денес делел автограми за пари и продавал сувенири од ...
сите 7 | | | прочитана: 364 | веќе видена

Актерката Бурчин Терзиоглу или попозната како Ајшеѓул од турската серија „Мојот син“ која од неодамна почна да се емитува и кај нас полека почнува да станува ...
сите 4 | | | прочитана: 1155 | веќе видена

Во спортска и опуштена атмосфера, во рамки на регионалните турнири на Групацијата Триглав, која стана горд спонзор на Croatia Open Umag, единствениот АТП ...
сите 14 | | | прочитана: 470 | веќе видена

Според истражувачите и научниците, човечките племиња кои мигрирале од Африка пред околу 55.000 илјади години се измешале со група на луѓе кои се уште не се ...
сите 4 | | | веќе видена

Од 13 до 16 јули, по 15. пат, во Прилеп ќе се одржи најголемиот и најатрактивен фестивал „Пиво фест 2017“. Фестивалот кој стана еден од најголемите македонски ...
сите 6 | | | веќе видена

На француската верзија на натпреварувањето "Нинџа војници" има нереални сцени. Во француската верзија на "Нинџа војници" учествувала една расна девојка која ...
сите 8 | | | прочитана: 750 | веќе видена

Откако мораше да демантира дека е во врска со Соња Вуксановиќ, Марко Јариќ повторно се огласи, но сега по друг повод. Тој моментално е во Белград и го ...
сите 52 | | | прочитана: 18494 | веќе видена

Поп дивата Бијонсе се породи пред недели и на свет донесе близнаци кои ќе се викаат Би и Шон, а целата среќа им ја поремети здравствените проблеми кои се ...
сите 25 | | | прочитана: 2017 | веќе видена

Пејачката Дара Бубамара реши малку да се опушти и разголи, па во такво издание да ги поздрави обожавателите. Таа на социјалните мрежи објави видео во бикини и ...
сите 9 | | | прочитана: 476 | веќе видена

next